hadden wij niet, wij zijn toen maar weer met de meeste spoed door de polder terug gereden. In Zevenbergen waren inmiddels vele mensen bezig zakken met zand te vullen die in de omgeving en in het dorp gebruikt werden om de zwakke plekken in de dijken te verstevigen, anderen waren bezig de mensen welk nog in de polder waren er uit te halen het weer was nog niet veel beter geworden het was erbarmelijk slecht weer windkracht 9-10 met stevige regen, en koud dat het was. Maandag 2 februari kwamen massaal studenten en andere helpers toegestroomd vele zakken werden met zand gevuld en werden van elders aangevoerd waar wij toen overal bezig zijn geweest weet ik niet meer maar in de wijde omgeving richting Tholen zijn we bezig geweest om zwakke plekken in dijken te verstevigen, een enkele keer werden wij met spoed naar een andere plaats gedirigeerd waar de toestand nog kritieker was, ook werden wij uitgezet voor dijk bewaking, toen het wat rustiger werd moesten wij de boerderijen gaan controleren of er nog vee in aanwezig was, vele koeien en paarden hebben wij losgesneden die stonden vastgebonden de deuren opengemaakt welk een heel zwaar karwei was en de dieren naar de dijken gedreven de meeste van ons vaak tot aan ons middel wadend door het water en een enkel in een klein bootje, veel vee was verdronken nat dat we waren en koud dat het was, één van ons kwam in een greppel of putje terecht hij is er zelf weer uigekomen maar hij was wel kopje onder geweest hij is naar huis afgevoerd zo ik mij herinneren kan is hij een paar weken ziek thuis geweest Een speciale opdracht kregen wij om uit te zien naar plunderaars die veelvuldig de onbewoonde boerderijen en huizen plunderden, een andere groep van ons heeft nog een drietal kunnen overmeesteren en deze afkunnen leveren aan de Politie In totaal ben ik 21 dagen in het watersnood gebied geweest ik weet dat nog zo goed omdat wij voor iedere dag dat wij daar zijn geweest één pakje sigaretten kregen ik kreeg er 21wij zijn naar terugkomst op de kazerne nog weken vast gehouden voor e.v.t. onverwachte gebeurtenissen waar onze hulp gewenst was, het heeft heel lang geduurd voordat we weer naar huis mochten om onze belevenissen te vertellen Een kort verhaal van een dienstplichtig Genie soldaat tijdens hulp aan de Watersnood 1953 Jan H.M. Even. Didam. Hopende dat u met dit verhaal wat kunt doen met vriendelijke groeten

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 2