AAH DE LEDEN DER HERVORMDE GEMEENTE VAN OOSTERLAND - (j) Leste vrienden, v Ditmaal zijn er drie weken verlopen sinds ik U schreef, maar in die tussentijd heh ik velen uwer mogen ontmoeten op samenkomsten en op uw eva- cuatieadres in Utrecht, Kaarsen, de Bilt, Bruinisse, Viane, Amersfoort en andere plaatsen en steeds weer is het ontroerend om met elkaar te spreken over alles wat er geheurd is. Geleidelijk aan zijn de weken tot maanden geworden - en nog steeds valt er niets met zekerheid te zeggen over het tijdstip van onze terug keer naar Oosterland, al is er met het herstelwerk nu wel een begin gemaakt. Maar dan komt vanmorgen weer dat bericht over de radio van een doorbraak der Oude dijk - en we vragen ons af, in hoeverre daardoor de werkzaamheden vertraagd zullen worden. Zoals we ons ook blijven afvragen, hóe alle3 zal gaan, wanneer we eenmaal zijn teruggekeerd. Heel veel is er in ons leven onzeker geworden - maar éón ding blijft hetzelfde; we hebben Pasen gevierd - en ons is opnieuw verkon digd, dat Jezus Christus Overwinnaar is en dat Hij, die alle machten der wereld overwon, ons lot in handen heeft. Dat mag onze troost zijn - God vergist zich niet - en steeds meer moeten wij beseffen, dat juist ook in deze maanden zicht baar wordt, wat ons geloof voor ons betekent. Zoals ik het al verschillende ma len vanaf de kansel gezegd heb! laten we ervoor waken, dat onze dankbaarheid voor ons behoud niet verdrongen wordt door zorg voor de toekomst - en door het - overigens zeer begrijpelijke - vragen, hoe alles gaan zal. We willen graag naar huis - maar weet, dat we bovenal moeten toeleven naar het Vaderhuis! En God is machtig, om ons door deze donkere tijd heen te dragen - en nog altijd betekent de bijbelse boodschap móór dan datgene, wat de krant ons meldt! Intussen gaat het leven door - de volgende familieberichten wer den mij medegedeeld; op 3 Maart werd in Zierilczee het huwelijk voltrokken van dhr C.v.Westen en Mej. N. Struyk* Op 16 April hopen te Wijk en Aalburg in het huwelijk te treden; Henk Stoutjesdijlc Lzn. en Maatje Stuik. Op 17 April te Gel- dermalsen Adri v.d.Berge en Hel Steenpoórte Md. Onze beste wensen vergezellen deze bruidsparen en hun familie. De zilveren bruiloft werd herdacht door de volgende echtparen; 20 Maart M. Steenpoorte-v. d, Weele (de Bilt) en 30 Maart A.Stoutjesdi jlc-v,t Hoff (Rotterdam). Dat zijn dagen van dankbaarheid en bezinning en onze bede is, dat Gods nabijheid deze mensen voortdurend tot kraoht en blijdschap zijn zal. Diegenen, die er prijs op stellen, dat hun huwelijks jubileum door mij vooraf in deze brieven vermeld wordt, willen mij zulks wel even berichten. Op 30 Maart overleed te Utrecht Krina v.d.Have-Koopman (Lange Dreef), in de leeftijd van bijna 74 jaar. Steeds meerderen zijn er, die wij op Oosterland zullen missen, Geve God haar kinderen kraoht en moed om dit verlies te dragen. De Donderdagmiddagsamenkomsten in de Sohotse Kerk te Rotterdam zijn stopgezet. Het bezoek werd steeds minder, terwijl ik zelf vaak moest ver zuimen, door bezoeken elders in het land. De kerkdiensten van Zondagmiddag 3 uur verheugen zich daarentegen in een blijvende belangstelling. Zondag 26 April hoopt Ds Westerhof voor te gaan, Zondag 3 Mei Ds Radstake - Zondag 10 Mei waar schijnlijk eveneens. Tijdens de dienst kunnen kinderen thans een Zondagsschool klas bezoeken in de consistoriekamer der kerk. Ook hiervoor bestaat een goede belangstelling, We zijn de Sohotse Kerk wel heel veel dank verschuldigd voor haar onverminderde gastvrijheid! Met grote dankbaarheid verantwoord ik twee giften van f. 1. voor de onkosten van deze rondzendbrieven. Een hele grote verrassing was wel een brief van een onbekende afzender, inhoudende f, 15.--* met het bijschrift; een bijdrage ter bestrijding van de reiskosten der predikant om de gemeenteleden te bezoeken. Daar werden wij stil van! Heel veel dank: hiervoor, onbekende vriend! Er wordt nog al eens gevraagd naar hot adres van de wijkzuster. Dit luidtt "Bos en Ven", Oisterwijk, Zuster Compagne werkt daar in een vei*zor- gingshuis voor geëvacueerden. Tenslotte; mijn vrouw en ik maken het nog steeds - naar omstan digheden - zeer goed. Wij blijven dankbaar voor elke brief van U, die wij ont vangen, Weest allen hartelijk gegroet en Gode bevolen. Uw predikant, Rotterdam,13 April 1953. W, Radstake. de Graeffstraat 16c, Telefoon 46900,

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 2