AAN: Projectbureau Delta 2003 Antwoordnummer 75 4330 VB Middelburg t.a.v. mevr. A.M. Vinke VAN: J.J.C. Heuvelmans Dr. Ariënsstraat 2 r£ cAg//0 5554 TR Valkenswaard geboren 6-11-1931 tel. 040-2014627 Valkenswaard, 29 mei 2003 Geachte mevrouw Vinke, Bij deze wil ik reageren aan de oproep voor hulpverleners Watersnoodramp 1953. Op zondag 1 februari 1953 was ik met weekendverlof. Nadat ik uit de kerk bij mijn moeder thuis aankwam, kreeg ik te horen dat ik met de eerste en beste gelegenheid terug moest naar de commando kazerne in Roosendaal, waar ik gelegerd was i.v.m. speciale rijopleiding geschikt voor uitzending naar Korea. Bij de wacht aangekomen werd mij op gedragen om direct 'n drietonner vrachtwagen te nemen en mij daarmee met spoed naar het rampgebied te begeven. Ik moest naar Rilland-Bath en Halsteren en Steenbergen. Zondagmiddag daar aangekomen was een dijk al deels ondergelopen. De motor van mijn Ford 3 tonner begon te haperen vanwege het opspattende water dat op de ontsteking terechtkwam. Gelukkig kon ik het droge gedeelte nog net halen, waar een commandopost was. Met behulp van deze post kon ik de nodige voorzorgsmaatregelen nemen, om te voorkomen dat de ontsteking van de truck weer nat zou worden. Ik ben toen naar mijn eerste opdracht gegaan. Op een boerderij moesten mensen en dieren worden geevacueerd. Deze boerderij dreigde onder te lopen vanwege de opkomende vloed. Daar aangekomen kon ik de boer, zijn vrouw en dochter en een zeug met tien biggen tijdig van de verdrinkingsdood redden. Ik moest hen naar Bergen op Zoom brengen. Ze konden nog net was spullen meenemen en op het nippertje via een dijk wegkomen. De volgende dag (2 februari) moest ik mensen die gered waren naar Ossendrecht (legerplaats) brengen en met zandzakken terug naar het rampengebied gaan, waar met man en macht gewerkt werd door een onderdeel van de hulpverleners van het korps commando troepen uit de Engelbrecht kazerne, die onder commando van kolonel Beets stond. Door hen werd geweldig veel werk verzet. Woensdag 4 februari 's middags had ik mijn laatste opdracht. Vanaf zondagmiddag had ik al die tijd niet geslapen, maar ondanks dat ging ik door met hulp verlenen. Ik moest doktoren en verplegers naar Enschede terugbrengen. Zij hadden al die tijd zwaar werk geleverd, 's Nachts ben ik in een sneeuwstorm teruggereden naar de kazerne. Ben daar in bed gekropen (total loss) en heb 11 uur aaneen geslapen. Daarna werd ik naar kamp Rucphen bij de afdeling franse militairen met amfibie vaartuigen gestuurd om assistentie te verlenen.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 1