doende mate aanwezig; vervoersmogelijkheden ontbraken nog. Bij aankomst van de militairen loste zich dit op. In het begin werkten militairen en burgers samen; na de eerste dagen werd dit echter geregeld en namen de militairen zelf en effectiever de leiding van de werkzaamheden op zich. Het oproepen van vrachtwagens voor vervoer van man schappen en later voor transport van zakken en zand stag neerde en een zekere onwil moest geconstateerd worden. Wellicht sproot dit voort uit vrees voor beschadiging (of verlies) van het automateriaal. Ook hier werd alles onder vangen door de komst der militairen. Een ambtenaar heeft tezamen met enkele jonge land bouwers, de afvoer van vee verzorgd. Tevens verrichtte deze dienst de cadaverberging. De afvoer van vee ondervond geen stagnatie. De berging van cadavers stagneerde in het begin door gebrek aan materiaal (boten, kleding). Na enkele dagen verliep deze dienst beter; in drie weken tijds konden alle cadavers uit de stallen en langs de dijken naar de verharde weg vervoerd en door de Destructor te Son afgevoerd worden. Deze destructor heeft uitstekend werk verricht. De stroomvoorziening van Zevenbergsenhoek viel reeds op 1 Februari uit. Een klein deel (niet de dorpskern) raakte zonder gas. De geëvacueerden werden ruimschoots van kleding voor zien in de opvangcentra. De aanvoer van goederen uit andere gemeenten (Waalwijk, Oldenzaal, Nijmegen, Maastricht, Amsterdam en Provinciaal Opbouworgaanwas ruim. Evenwel moest door sortering veel afvallen. Een comité bestaande uit leden van R.K. E.H.B.O. en Rode Kruis, aangevuld met wijkzusters, maatschappelijke werksters enz. zorgde voor de sortering der goederen. Een sub-comité voor Zevenbergsenhoek, waar het accent der getroffenheid ligt, regelde aldaar de taak van verdeling. Politie zorgde voor bewaking van de geïnundeerde geëva cueerde gebieden. 84 -

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 86