81 170 ha, waarin 6 woningen. Van de veestapel zijn ver dronken 5 varkens en 307 kippen. ZEVENBERGEN. Te ongeveer half zes op 1 Februari j.l. werd de Burge meester van Zevenbergschenhoek telefonisch gewaarschuwd, dat dijken doorgebroken waren en Zevenbergsenhoek gevaar kon lopen. Nabij hotel Brabant stroomde het water toen aan beide zijden over de rijksweg. Een deel der gemeente was reeds overstroomd en wel nabij station Lage Zwaluwe (Streeplandse weg en directe omgeving tot aan de Bredase dijk) en de oude Rijksweg naar Moerdijk tot aan de Lapdijk. Wellicht door een dijkdoorbraak nabij cle Moerdijkbruggen kwam rond half zeven in een kwartier tijds het water zo hard opzetten, dat dit tussen Lapdijk en Bredase weg over weg nr 16 met kracht naar Zevenbergschenhoek stroomde en nabij het viaduct van de afgegraven Gelderse dijk geen tegen stand ondervond. Het plaatsen van de schotbalken in de spoorlijn Lage ZwaluweBreda in de Bredase dijk werd door het trein verkeer onmogelijk gemaakt en kon eerst plaats vinden tegen half zeven toen het echter geen effect meer kon hebben dooi de sterke was van het water. In de namiddag van 1 Februari stroomde het zeewater Zevenbergschenhoek binnen en moest de bevolking evacueren. Op de middag waren de Nassau-, Arenbergse-, Bredase-, Pelgrims- en Bruiningpolder benevens de Gelderse- en Schenkeldijkse polder ondergelopen, terwijl in de namiddag de Elderens- en Zonzeelse polder zich vulden. De Nieuwendijk begaf het in de namiddag van 1 Februari en de waterlijn werd getrokken langs de Dikkedijk nabij de Torenpolder. Vanaf de Pelikaan vormde de provinciale weg naar Klundert de grens van het water.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 83