80 omstandigheid in acht genomen, een vlot verloop gehad. Voor de regeling van het verkeer van en naar het ramp gebied, inzonderheid van en naar Zeeland, is de Rijkspolitie met 11 man versterkt. Gevallen van plundering hebben zich niet voorgedaan. WOUW. Op 1 Februari om 17.30 uur kwam een alarmbericht uit Moerstraten dat ook daar het water in het z.g. Halters' Laag aan kwam spoelen. De bewoners hadden om onver klaarbare reden xnaar gewacht met alarmering totdat zij inderdaad zagen dat evacuatie onvermijdelijk werd. Militairen en de plaatselijke brandweer hebben in de loop van de avond de bewoners van onder water gelopen panden geëvacueerd, terwijl ook de volgende dag nog werd getracht het vee af te voeren, hetgeen is gelukt met uitzondering van een 7-tal runderen, enkele varkens en enkele honderden stuks pluimvee. Het vee is op 4 Februari met medewerking van de be vrachtingscommissaris, geëvacueerd door Noordhollandse helpers veeboeren met platboomvaartuigen (pramen). Zoals reeds uit het voorgaande blijkt is het water slechts langzaam komen opzetten. De verbinding per telefoon, ook met onder water gelopen woningen -bleef bestaan. De bevolking heeft zich aan de genomen maatregel een bevel om zich bij duisternis verwijderd te houden van het overstromingsgebied en zijn onmiddellijke omgeving ge houden. Politietoezicht was nagenoeg steeds aanwezig. De afsluiting van de overstroomde weg Moerstraten-Steenbergen leverde weinig moeilijkheden op. De tijdelijke geëvacueerde bevolking een 6-tal gezinnen - vond gedurende enkele weken een goed onderkomen bij familie of kennissen ter plaatse, waar nodig, door de zorgen van de maatschappelijke werkster. Het overstroomde gebied besloeg een oppervlakte van

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 82