79 naar 5 lijken en het ophalen der cadavers vanwege de ge meente Woensdrecht plaats gehad. Terstond na de doorbraken zijn de brandweer en de gemeentewerklieden gealarmeerd en is een aanvang gemaakt met het versterken van de meest kv/etsbare punten in de dijken. Inmiddels werd in de kerken afgekondigd, dat arbei ders en houders van vrachtauto's verzocht werden zich in te zetten voor het behoud van de bedreigde gebieden. Mede met behulp van de door de commandant van de vliegbasis Woensdrecht spontaan en onmiddellijk beschikbaar gestelde aanwezige militairen, konden de bedreigde punten voldoende versterkt worden en is zodoende verdere uitbreiding van de overstroming voorkomen. Alarmering van de bevolking heeft niet plaats gehad, wijl hiertoe geen aanleiding bestond. In de tot deze gemeente behorende ondergelopen gebieden woonden slechts drie ge zinnen en in de polders, behorende tot de gemeente Rilland- Bath (Anna Mariapolder en Völckerpolder), voor zover de reddingswerkzaamheden vanuit deze gemeente hebben plaats gehad, waren 18 gezinnen woonachtig. Deze zijn, met uit zondering van één gezin, door het snel opkomende water verrast. In de loop van de dag is het echter mogen gelukken alle personen uit hun woningen te redden. In laatstgenoemde polder is een gezin, bestaande uit 5 personen, bij zijn pogingen om zich in veiligheid te stellen, jammerlijk verdronken. Enige dagen nadien zijn de lijken geborgen. Het aantal evacué's, in hoofdzaak afkomstig van de ge meente Rilland-Bath, heeft ruim 225 bedragen. Grotendeels hebben deze een onderdak gevonden bij familie en kennissen. De overigen zijn gedurende de eerste week ondergebracht in het patronaatsgebouw. De voedselvoorziening werd ver zorgd door de militaire keuken van de vliegbasis. Onder leiding van de maatschappelijk werkster is daags na de ramp een kledinginzameling in deze gemeente gehou den. Het resultaat hiervan was voldoende om in de aller noodzakelijkste noden te voorzien. De berging en afvoer van cadavers heeft, de bijzondere

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 81