78 WOENSDRECHT. Tengevolge van 'het doorbreken van de waterkerende dijken zijn in deze gemeente de volgende polders onder gelopen: 1. Augustapolder. Deze polder ligt gedeeltelijk onder de gemeenten Woensdrecht en Bergen op Zoom, De dijk werd over een groot gedeelte weggeslagen, waardoor de polder in een minimum van tijd werd overspoeld. De spoorlijn Bergen op Zoom-Vlissingen werd hierbij over een grote afstand vernield. De polder staat thans weer geheel droog. 2. De Vijdtpolder. Een klein gedeelte van deze polder be hoort tot deze gemeente; het overig gebied ligt onder de gemeente Ossendrecht. Ook deze polder liep wegens het doorbreken van de buitendijk in een oogwenk onder water. De gaten waren op 14 Maart nog niet gedicht, waardoor het water nog dagelijks de polder instroomde. 3. Nieuw Hinkelenoordpolder. De overstroming van deze polder heeft plaats gehad wegens het doorbreken van de binnendijk van de Vijdtpolder. Het gat is inmiddels ge dicht en de polder staat nagenoeg weer droog. 4. Zuidpolder van Woensdrecht gemeen met Oud Hinkelen- oord. Tengevolge van het doorlaten van water door de sluis van voorliggende ondergelopen polders en het af komende water van de hoger gelegen zandgronden, het welk niet kon worden geloosd, heeft deze polder gedeelte lijk onder water gestaan. 5. Van der Duijnspolder. Ook deze polder heeft overlast gehad van water wegens het doorlaten van de sluis van een voorliggende ondergelopen polder. Hoewel behorende tot het grondgebied der gemeente Rilland-Bath, dient nog vermeld te worden de overstroming van de Völckerpolder en de Anna Maria-polder. Wegens het verbreken van elke verbinding met die gemeente heeft het redden van de aldaar wonende personen 40), het zoeken

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 80