5 De telefoonverbinding werd op 1 Februari 1953, tussen 0 en 5 uur v.m. enige malen voor korte tijd gestoord. Vanaf 2 Februari 1953 werd naast de verbinding per tele foon veel gebruik gemaakt van de mobilofoon-installatie der gemeente-politie. Voorts werden te Bergen op Zoom verschil lende verbindingsinstallaties aangebracht door Rijkspolitie en door militaire instanties. Van deze installaties werd mede een veelvuldig gebruik gemaakt. Door de verschillende gemeentelijke diensten en door parti culiere organisaties is zorggedragen voor verpleging, voeding, kleding en onderdak voor geëvacueerden uit de rampgebieden en leden van organisaties en individuele vrijwilligers, die hulp verleenden in die gebieden. In de gemeente Bergen op Zoom werden in verband met de watersnood geen bijzondere verkeersregelingen getroffen. Op verzoek van belanghebbenden werden namens de burgemees ter z.g. ,,doorlaatbewijzen" afgegeven voor reizen naar Zuid- Beveland, via de Kreekkrakdam. Het „doorlaatbewijs" hield uitsluitend in een verzoek aan de betrokken autoriteiten om, zo mogelijk, de houder van het bewijs doorgang te verlenen. Blijkbaar heeft dit „doorlaatbewijs" aanvankelijk goede diensten gedaan. Naderhand werd met de burgemeesters van Rilland-Bath en Krabbendijke een speciale regeling getroffen nopens het al of niet afgeven van de „doorlaatbewijzen." Door de gemeente-politie en de dienst van gemeente-wer ken werd medewerking verleend bij de berging en identificatie van lijken uit Stavenisse, overeenkomstig de instructies van de officieren van Justitie te Middelburg en Breda. Door personeel van het openbaar slachthuis en de vleeskeu ringsdienst werden noodslachtingen verricht en assistentie ver leend bij de berging en het afvoeren van cadavers. De berging en de afvoer verliep vrij regelmatig, hoewel door het aanstellen van personeel door de provinciale voedsel- commissaris, welk personeel mede belast werd met het opruimen van cadavers enige verwarring ontstond. In de gemeente zijn geen gevallen van plundering gecon-

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 7