77 eenvolgens door Duitse, Franse en Italiaanse militairen bemand, werden cadavers geruimd. Willemstads Rode Kruiscolonne werd van Zaterdag- op Zondagnacht reeds ingezet. Een groep van 35 arbeiders van „Werkspoor" uit Amster dam heeft 2 dagen geholpen. Andere georganiseerde hulp groepen zijn niet in Willemstad geweest. De bevolking heeft zich buitengewoon goed gedragen en alle gegeven bevelen onvoorwaardelijk opgevolgd. De afvoer van vee vond ongestoord plaats en was spoedig gereed. De noodgoederenvoorziening was, dank zij het Opbouw- orgaan te Tilburg en het bureau van de Kringcommissaris van het Nederlandse Rode Kruis uit Breda, uitmuntend. Dit geldt zowel voor de kleding als voor de voeding en medicamenten. De drinkwatervoorziening heeft ongestoord plaats gehad. Van Woensdag 4 Februari af heeft Willemstad hulp kunnen bie den aan het eiland Tien Gemeten, aan Ooltgensplaat en aan Oude Tonge, met welke plaatsen de verbinding per motorboot kon worden onderhouden. Het rampen-depót van het Rode Kruis, dat te Willemstad gevestigd is, kwam daarbij zeer goed van pas. De geboden hulp omvatte onder meer toezending van brood, dekens, melk, lichtaggregaten en medicamenten. De twee doden werden respectievelijk op 17 en 25 Februari 1953 gevonden en geïdentificeerd door de rijkspolitie en be graven te Willemstad. Vanaf 3 tot 21 Februari 1953 heeft een speciale cadaver- ploeg 200 cadavers geruimd, welke door het destructiebe drijf te Son zijn afgevoerd. De afgekondigde politie-maatregelen betroffen: a. verbod tot loslopen van honden en katten: b. verbod tot verbruik van ongekookt water en c. verbod om zich zonder vergunning op te houden in het noodgebied: Gevallen van plundering zijn niet voorgekomen.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 79