76 de wagen, waarmee zij kwamen, was door het water misleid en in de sloot gereden. De acht Commando's waadden tot hun middel door het water om in Willemstad te komen. Zij hebben prachtig werk verricht. Zondagmorgen te ongeveer 9.30 uur gelukte het het gat te dichten in de dam, die de stad moest beschermen. Het water had reeds het eerste gebouw (pakhuis) onder mijnd, hetwelk instortte. Na tien uur stroomde het water van de landzijde op de stad aan. Met man en macht werkte men aan de evacuatie van de buitenbewoners naar binnen en aan de versterking dei- dammen. Pas van Zondag op Maandagnacht slaagde men er in een aantal achtergebleven boeren uit de Ruigenhil te halen. Dit waren nog tien gezinnen of ongeveer 45 personen. Twee personen vonden de dood. De door hen bewoonde boerderij is ingestort. Ook deze mensen waren om 12 uur des nachts van Zaterdag op Zondag gewaarschuwd. De dam aan de Landpoort is 3J/£ m hoog gemaakt. Maan dagavond was de toestand in de stad veel verbeterd. De stads kern was toen weer goeddeels van het water verlost. De telefoon viel 1 Februari te 5 uur uit; de electriciteit eveneens. ïn de buitenwijken der stad viel de electriciteit te 6 uur uit, terwijl de Stadsendijk en de Helsendijk om onge veer 9 uur van licht en telefoon verstoken werden. Per roeiboot met buitenboordmotor werd een verbinding tot stand gebracht met de Stadsendijk op Maandag 2 Februari 1953. Radioverbinding (militaire) kwam eveneens op Maan dag tot stand. Dinsdagavond kwam er een veldtelefoonverbinding (P.T.T.) met Oudemolen en Fijnaart. Woensdagmiddag brandde het electrisch licht weer. Tot dat tijdstip moest men zich behelpen met stallantaarns, kaar sen en één lichtaggregaat. Het contact met de vakcommandant kwam Maandagavond tot stand. De samenwerking was goed. Met de dukws, achter-

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 78