74 overleg met de plaatselijke aannemers, maatregelen beraamd, ten einde noodherstellingen aan te brengen aan de kade van de Burchtpolder, de Vervoornepolder en het Nieuwland van Altena, zulks zoveel mogelijk mede in overleg met betrokken Waterschapsbesturen. Het droogmalen en het op natuurlijke wijze lozen van water kon spoedig een aanvang nemen. De polders in de Biesbosch, voorzover deze alleen door overlopen der kaden overlast had den, waren na korte tijd weer zo goed als watervrij. Het personeel der Rijkspolitie is versterkt met detachemen ten uit de omgeving van Apeldoorn, Nijmegen en Tilburg. Slechts zelden behoefde politioneel te worden ingegrepen. Het garnizoen te Gorinchem heeft direct bijstand verleend met radiozenders tot het onderhouden van de verbindingen met de Kille en Werkendam, door het verzorgen van de watervoor ziening en bij het redden van vee, Ook het gemeentebestuur van Gorinchem verleende hulp door zich de eerste dagen, zowel dag en nacht, mede te belasten met de watervoorziening, ter wijl ook de brandweer te Gorinchem bijstand heeft verleend. De gemeenten Huizen, Leerdam, Aalten en Gorinchem heb ben, hetzij rechtstreeks, hetzij door middel van het Rode Kruis of een kledingcomité de gemeentenaren bijgestaan, door op ruime wijze de uitreiking van kleding enz. mogelijk te maken. Ook werd een zending kleding en schoeisel van het Rode Kruis ontvangen. WILLEMSTAD. Reeds in de avond van 31 Januari was het gemeentebestuur op het gemeentehuis aanwezig, bedacht op gevaar. Om 23 uur werden de omstandigheden bepaaldelijk ver ontrustend. In de stad werden 1 Februari te 0.30 uur wallen opgewor pen bij de Kade (Voorstraat), Achterstraat (Molen), Groen straat en Landpoortstraat. In de polder werden boeren en arbeiders naar de dijken gedirigeerd met spaden.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 76