72 meld; uit de goederenvoorraad zijn voorzover mogelijk de getroffenen en de evacué's uit andere gemeenten, die hier ter plaatse onderdak hadden gevonden, geholpen. Ontbrekende goederen werden aan het Provinciaal Opbouworgaan aange vraagd en verkregen. Ten aanzien van de bevolking is het niet nodig geweest bij zondere maatregelen te treffen. Van enige paniekstemming of ongerustheid is geen sprake geweest. Het economische leven is normaal doorgegaan. Door ver sterkte poiitie-hulp werd have en goed van de tijdelijk ont ruimde huizen op Scharlo en van andere eigendommen be veiligd. Piet verkeer werd, waar nodig, omgelegd en heeft geen ogenblik gestagneerd. Ongewenste belangstelling werd uiter aard geweerd. Plundering van eigendommen is niet voorgeko men. Het werk van de politie verdient lof. WERKENDAM. In de late avond van Zaterdag 31 Januari j.l. stelden de leden van net college van Burgemeester en Wethouders zich persoonlijk op de hoogte van de uitwerking van de normaal genomen maatregelen aan de Uitbreiding, in verband met het te verwachten hoog water; extra maatregelen (het vullen van zandzakken en het aanvoeren van klei voor de vulling van de aangebrachte bekisting) werden bevolen. Het normale dienstdoende personeel werd die nacht ver sterkt door enkele extra krachten. Ook de toestand op Zeven huizen werd in ogenschouw genomen en voorzover nog moge lijk werden daar ook extra maatregelen beraamd. Na het tijd stip van de vloed heeft het college zich tegen 11 uur terug getrokken met het voornemen Zondagmorgen 6 uur opnieuw op het gemeentehuis bijeen te komen, ten einde zich op de hoogte te stellen van de toestand en zo nodig verdere maat regelen te nemen. Om half drie kreeg de burgemeester van dc

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 74