71 In de loop van Dinsdag 3 Februari werd de burgemeester medegedeeld, dat de bewoners van de Spoorstraat in hun woningen overlast kregen van water. Het was van het grootste belang, dat deze straat watervrij gehouden werd, omdat deze straat op die dag nog de enige verbindingsweg was, aangezien zowel de weg naar Raams- donksveer als de Vrouwkensvaartsestraat onder water ston den. Onverwijld werden hier dan ook militairen ingezet, om de straat met zandzakken af te dammen. Tengevolge van de inundatie West van de Spoorstraat liep (door een duiker onder de spoorlijn 's Hertogenbosch Lage Zwaluwe) het gebied tussen deze spoorlijn en het Zuiderafwateringskanaal (het uitbreidingsplan Waspik-dorp) grotendeels onder water. Teneinde verdere overstroming te voorkomen werd besloten een vrijgelaten doorrit in een kade in het ruilverkavelingsblok ,,Het Eendennest" te dichten. Woensdagmorgen, 4 Februari werd hiermede begonnen. Des namiddags om 16 uur was dit lek gedicht en reeds op Donderdag kon de gunstige uitwerking er van dan ook worden geconstateerd. Op Woensdag, 4 Februari werd vanwege de provinciale Waterstaat gewaarschuwd, dat er in de avond tussen 2224 uur westerstorm verwacht werd. Om op alle eventualiteiten voorbereid te zijn, heeft de burgemeester bij de Hooipers 25 militairen en de brandweer van Kaatsheuvel en in de Brand weergarage onze gemeentelijke brandweer in alarmtoestand geconsigneerd. Daarnaast werden 70 militairen in hun kwartier in consignatie gehouden, terwijl mede een E.H.B.O-. ploeg van de afdeling Waspik ten gemeentehuize werd inge schakeld. Gelukkig gebeurde er niets en om 0.30 uur kon de alarm- toestand worden opgeheven. Op Donderdag, 5 Februari is een afdeling Genietroepen uit Geertruidenberg begonnen met de aanleg van een aardebaan over het vernielde wegvak bij de Hooipers t.b.v. het militaire- verkeer, waarmede zij Vrijdagnacht d.a.v, gereed kwam. Ten behoeve van de slachtoffers zijn goederen in natura ingeza-

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 73