68 De voorziening van voeding en geneesmiddelen heeft geen bijzondere maatregelen nodig gemaakt. De sociale dienst, onder dagelijkse leiding van de maat schappelijk werkster, daarbij geassisteerd door een maatschap pelijk werkster uit Cuijk, de E.H.B.O. en enige andere inge zetenen, heeft uitstekend gewerkt. In de behoefte aan kleding kon volledig worden voorzien. Ook de terugkerende gezinnen konden van het nodige worden voorzien. Het gebruikmaken van vervoersgelegenheid naar Wagen berg en het betreden van het rampgebied was alleen toege staan aan de personen, die in het bezit waren van een door oi namens de Burgemeester afgegeven bewijs. Lijken werden niet geborgen. De berging van cadavers leverde weliswaar moeilijkheden op, doch was na twee weken vrijwel voltooid. De afvoer ge schiedde na de eerste dagen vlot en vrijwel dagelijks. Op grond van artikel 220 der Gemeentewet werden enige politiemaatregelen genomen. Ingesteld werd een z.g. avond klok, een verbod om zich binnen het rampgebied te bevinden en een verbod van vervoeren en bergen van aangespoelde voorwerpen. Bovendien werden alle bootjes vastgelegd en werd alleen gebruik met schriftelijke vergunning door of na mens de Burgemeester toegestaan. Op meerdere punten werden politieposten geplaatst, terwij! te land en te water extra werd gepatrouilleerd. Gevallen van plundering werden niet geconstateerd. WASPIK. In de nacht van Zondag, 1 Februari 1953 om 3.30 uur riepen een paar bewoners van de Veerstraat (uit het buurt schap Scharlo) de hulp van de burgemeester in, omdat de Binnen- en Buitenpolder in beheer bij het waterschap Groot Waspikse- en Raamsdonkse Polders" aan het onderlopen was en het water hun huizen binnen stroomde. Te 3.45 uur zijn de burgemeester en de inmiddels gewaar-

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 70