4 De berging en afvoer van cadavers gaf veel hoofdbrekens, vooral wat de afvoer betrof. De berging liep vrij regelmatig. De militairen brachten de cadavers met bootjes aan de wal. Het gebrek aan lieslaarzen was echter een handicap. Het Destructiebedrijf kon de afvoer nauwelijks bijhouden. Een avondklok werd ingesteld. Alleen het noodzakelijke verkeer werd toegelaten. Er werd voortdurend gepatrouil leerd. Het gebrek aan voldoende bootjes deed zich voelen. Het aanwezig zijn van vreemde politie werkte preventief. Plundering kwam niet voor. BERGEN OP ZOOM. In de gemeente Bergen op Zoom werden de Augusta-, de Geertruida- en de Stadspolder, benevens het z.g. Halsters Laag door het water overspoeld. Op Zondag 1 Februari 1953 werd tussen 2 uur v.m. en 5 uur v.m. de omgeving van de haven door het water over stroomd. Tot beteugeling van het watergeweld werden aanvankelijk de navolgende maatregelen getroffen: a. het plaatsen van vloedplanken bij de haven: b. het leggen van zandzakken op de meest bedreigde punten; c. het verstrekken van leem aan de bewoners van de ha- vendijk, teneinde de schotten die bij hoge waterstand in de kozijnen van de huizen worden geplaatst, waterdicht te maken. De alarmering van de bevolking vereiste geen bijzondere maatregelen, daar de bovengenoemde polders nagenoeg onbe woond zijn. De bewoners van de havendijk werden door mid del van de luidspreker van de uitrukauto van de gemeente politie gewaarschuwd voor de te verwachten hoge waterstand. De evacuatie van de door de watersnood getroffen perso nen uit de gemeente Bergen op Zoom vereiste geen bijzondere maatregelen. De weinige getroffen personen werden in de naaste omgeving in de gemeente ondergebracht.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 6