67 steken en door het halen van 200 personen van Lage Zwa- luwe, waarbij herhaaldelijk door 1 m hoog water moest worden gereden. Op 3 Februari zijn door de lilde Militaire Afdeling 2 G. M. C. auto's met chauffeurs beschikbaar gesteld. Deze zijn t/m 11 Februari werkzaam geweest o.a. bij het redden van vee en het onderhouden van een verbinding tussen Wagenberg en Terheijden. Verder werd voor politionele doeleinden bijstand ondervon den van het Korps Marechaussee. In de nacht van 1 op 2 Februari meldden zich voor hulp verlening groepen van studenten van de Hogere Textielschool te Tilburg, van oud-stoottroepers, van E. H. B. O.'ers uit Geldrop en uit Heerlen, en studenten van de Hogere Land bouwschool te Wageningen; deze groepen waren voorzien van voertuigen en hulpmiddelen. Plaatselijk werd hulp verleend cloor E. H. B. O., de Brand weer en de Jonge Boerenstand en door tal van particulieren. Reeds op 1 Februari kwam vanuit Zwaluwe en Wagenberg veel vee aan. Dit vee is direct tijdelijk in fabrieken, loodsen en stallen ondergebracht en op 2 Februari met veewagens vervoerd naar Breda en voor een aanmerkelijk deel naar Teteringen en Chaam, waar het bereidwillig door landbouwers werd opge nomen. Te Wagenberg bleven na de evacuatie nog circa 500 stuks loslopend vee achter. Dit vee is de volgende dagen gedeel telijk aldaar in leegstaande stallen bijeengebracht en gedeel telijk via Heikant—Made naar elders vervoerd. Nog circa 200 stuks vee zijn in de eerste dagen uit stallen van geïsoleerde of in het water staande boerderijen gered. De drinkwatervoorziening te Wagenberg is vanaf Zondag avond 1 Februari gestoord geweest, doch is door spoedig en krachtig ingrijpen op 2 Februari weer hersteld. De stroomvoorziening is door het onderlopen van een trans formatorhuisje in de nacht van 1 op 2 Februari enkele uren onderbroken geweest.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 69