b6 wonende ten noorden van de provinciale weg aangezegd te evacueren. Eenzelfde aanzegging geschiedde om 19 uur aan de bewo ners van de Noord, terwijl om 20.30 uur last werd gegeven tot algehele evacuatie van Wagenberg, alsmede van het laag gelegen gedeelte van Terheijden. Een aanmerkelijk deel der evacué's is op eigen gelegenheid vertrokken en vond zelfstandig onderdak bij familie of kennis sen in Terheijden of andere gemeenten. De overige evacué's zijn afgevoerd met gerequireerde B.B.A. bussen en met andere auto's, die werden gezonden van het evacuatiecentrum Breda. In totaal zijn 2189 inwoners geëva cueerd, waarvan 1740 personen naar diverse gemeenten en 449 in eigen gemeente. Bovendien werden in deze gemeen ten ook nog 321 personen opgenomen van andere gemeenten. Te Wagenberg zijn circa 250 inwoners achtergebleven. De evacuatie is in het algemeen goed verlopen. De verbinding te land met Wagenberg werd op 1 Februari omstreeks 22.30 uur verbroken; daarna is gedurende enige, dagen verbinding onderhouden door lichte bootjes met hulp motor. Vanaf 7 Februari werd door militaire G. M. C.'s en vanaf 12 Februari door particuliere hoge vrachtauto's een regelma tige verbinding met Terheijden onderhouden, totdat op 23 Februari door de B. B. A. de verbinding met Wagenberg en Zwaluwe werd hersteld. De telefonische verbinding is steeds intact gebleven. Militaire bijstand werd in de nacht van 1 op 2 Februari ter plaatse aangeboden door 70 man van het korps Stoottroepen, door een ploeg van 20 man van de Genie en door een af deling van de Artillerieschool te Breda. De eerste 2 groepen werden nog dezelfde nacht doorgezon den naar West-Brabant, omdat daar meer bijstand nodig was dan in Terheijden. De militairen hebben in genoemde nacht en op 2 Februari prachtig en moedig werk gedaan, onder meer door het redden van een autobus met 50 personen die in het water was blijven

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 68