65 De sterkte tijdens de eerste weken van Februari bedroeg 85 man. Bovendien bevond zich een detachement van de Marechaussee's in de gemeente. TERHEIJDEN. Toen op Zondagmorgen 1 Februari 1953 de eerste berichten over dijkdoorbraken te Lage-Zwaluwe en Moerdijk binnen kwamen, werden direct de nodige maatregelen genomen om vluchtelingen op te vangen en te vervoeren. E. H. B. O. en brandweer werden gealarmeerd. Alle autohouders werden aangezegd om zich gereed te hou den, een opvangcentrum werd ingericht, maatregelen werden genomen voor het onderbrengen van mensen en vee. Aan direct gevaar voor een evacuatie van eigen bevolking werd toen nog niet gedacht. ïn de namiddag begon het door de duikers in de spoorbaan Lage Zwaluwe^''s Hertogenbosch komende water het noor delijke gedeelte van de gemeente, nl, een deel van de Zonzeelse polder, te overspoelen. Maatregelen, om deze verdere over spoeling tegen te gaan, konden niet worden genomen. De stijging van het water ging slechts geleidelijk voort, zodat ge hoopt werd, gelet ook op het tijdstip van de hoogste vloed, dat de overstroming zich zou beperken tot het gebied ten noorden van Wagenberg. Tegen de avond echter kwam het water sterk opzetten, waardoor omstreeks 21 uur de rijksweg ten noorden van het z.g. Withuis en de Helkantse weg werden overspoeld, wat tot gevolg had dat omstreeks 23 uur ook de rijksweg tussen Ter- heijden en Wagenberg, de Brandstraat én de z.g. Binnenpol- der werden overstroomd en waardoor Wagenberg werd geïso leerd. ïn totaal werden circa 2000 ha en circa 260 woningen en meerdere andere gebouwen overspoeld. Omstreeks 16.30 uur werd de bevolking van Wagenberg,

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 67