64 door het gemeentebestuur een grote hoeveelheid tarwe, mar garine, vet en gecondenseerde melk gekocht. Drinkwater voorziening werd niet gestoord. Een soepele controle uitgeoefend door de Marechaussee en Rijkspolitie en gebaseerd op eigen inzicht vond plaats op het verkeer komende uit de richting Dinteloord nabij de watertoren van Steenbergen en komende uit Roosendaal en Oud-Gastel te Kruisland. Een strenge controle uitgeoefend door Marechaussee en Rijkspolitie vond plaats op het verkeer van de kom Steenbergen in de richting van Sint Philipsland, nabij het watergemaal van het Westland. Voor het passeren van deze afsluitpost was een door de burgemeester getekende ver gunning vereist. De berging geschiedde door een daarvoor aangewezen ploeg arbeiders in D.U.W.-verband onder toezicht van een daartoe aangewezen wachtmeester van de Rijkspolitie. Het totaal aantal tot op 16 Maart in de gemeente Steen bergen aangespoelde lijken bedraagt 57. De identificatie geschiedde aanvankelijk door een daartoe aangewezen gemeente-ambtenaar, later door de fotografische en dactyloscopische afdeling van de Rijkspolitie voor het gewest 's Hertogenbosch. De berging van cadavers ge schiedde onder leiding van het hoofd van de vleeskeurings dienst van Steenbergen aanvankelijk door vrijwilligers later met inschakeling van de Heide Maatschappij met behulp van militaire G.M.C. wagens en met dukws. Het in voldoende hoeveelheid verkrijgen van rubberhand schoenen leverde aanvankelijk moeilijkheden op. De afvoer geschiedde door het destructiebedrijf van Son. Bij algemeen voorschrift van politie werd verboden de geëvacueerde gebieden zonder vergunning te betreden. In deze gebieden van de gemeente werd door de Rijkspolitie streng gepatrouilleerd. Gevallen van plundering zijn hier - voor zover bekend niet voorgekomen. De normale sterkte van de Rijkspolitie bedraagt in deze gemeente 14 man.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 66