63 sommige groepen hard gewerkt, andere konden beter gemist worden. Van hulpverlening door andere gemeenten kunnen slechts genoemd worden Rucphen en Roosendaal. Beiden hebben reeds Zondagmorgen onmiddellijk zoveel mogelijk werk lieden en voertuigen van hun dienst Openbare werken ter beschikking gesteld. Bovendien heeft Roosendaal enkele dagen dag- en nacht zakken zand naar Steenbergen laten brengen, waarvoor hier een onverzadigbare behoefte was. Over het algemeen kan gezegd worden dat individuele vrijwilligers van elders de moeilijkheden slechts vergrootten. Het aantal dezer individuele vrijwilligers was dagelijks variabel hetgeen soms tot grote moeilijkheden aanleiding gaf t.a.v. voedsel en onderdak. Bovendien waren de meesten ongeschikt voor grondwerk, terwijl zij aanvang en einde van hun werk zelf regelden. Aan dijken dient in geordend ver band gewerkt te worden. Tenslotte is hierbij nog gebleken hoe lichtvaardig ouders in de grote steden hun minderjarige kinderen op avontuur laten gaan. Talrijke jongens en meisjes in een leeftijd van 15 tot 18 jaar werden hier opgevangen en weer op transport naar huis gesteld. Niettegenstaande het ontstellende woningtekort werden 2000 evacué's in de kom van Steenbergen, welke 6000 inwoners telt, vrijwillig opgenomen. Aangezien Steenbergen zich behalve met het reddings werk van eigen ingezetenen zich ook nog belastte met de redding van de bevolking van Nieuw-Vossemeer en Sint Philipsland was het onmogelijk tijdig het vee uit het geïnun deerde gebied af te voeren. Aangezien alle beschikbare boten eerst voor het redden van de mensen gebruikt moesten worden is veel vee verloren gegaan. In de eerste behoefte van de evacué's kon voorzien worden door aankoop van nieuw goed en een zending van het R.K. Huisvestingscomité te 's Hertogenbosch. Toen Steenbergen geïsoleerd dreigde te geraken, werd

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 65