62 te Vught ondervond helaas veel vertraging. Ook werd de telefooncentrale de eerste dagen veel te zwaar belast met onnodige gesprekken van particulieren. Van de mogelijkheid via een radiobericht snelle toezending van bepaalde materialen te verkrijgen, is met succes gebruik gemaakt. De stroom van per radio gevraagde materialen bleek soms zelfs niet te stuiten. De eerste militaire bijstand bereikte de gemeente reeds Zondagochtend 10 uur in de vorm van 300 militaire dekens. Zondagmiddag arriveerden te 14.30 uur de Commando troepen. Deze Commandotroepen hebben bij het reddings werk voortreffelijk werk gedaan; bij de uitvoering van hun opdracht kwamen deze mannen herhaaldelijk zelf in levens gevaar te verkeren. De samenwerking met de Vakcommandant was uitstekend. Aangezien het onmogelijk was het grote getal vrijwilligers dagelijks van warm eten te voorzien werd ook een beroep gedaan op de militaire kokschool te Leiden welke met drie eenheden te hulp kwam. De Nederlandse militairen hebben alhier aan de dijken en het afdammen van het overgespoelde gedeelte van de weg Steenbergen.Halsteren, hard gewerkt. De militaire zoek lichten waren zowel voor de nachtarbeid aan de dijken als voor het reddingswerk met de militaire boten onmisbaar. Bij het 3e regiment Franse genietroepen dat alhier ingezet was kon een groot enthousiasme en grote werklust gecon stateerd worden. De Amerikaanse dukws, welke tot 13 Maart j.l. alhier dienst deden, hebben voortreffelijk werk gedaan. De Rode Kruiscolonne van Steenbergen heeft de eerste hulp kunnen verlenen aan de evacué's van Steenbergen, Sint Philipsland en Nieuw-Vossemeer. Deze colonne is van grote waarde gebleken. Ook de Rode Kruiscolonnes uit andere gemeenten hebben goed werk verricht. De Bond van Oud Stoottroepers heeft uitstekend werk verricht bij het dichten van de gaten in de Kladde en Koeve- ringsedijk. Van de 1200 studenten, die hier werkten hebben

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 64