61 Maandag, 2 Februari te 15 uur, werd gemeld, dat door braak dreigde van de Oude Fleijdijk, waardoor de Oude Heipolder geïnundeerd dreigde te worden, en van de Flooi- dijk waardoor opnieuw de rijksweg naar Sint Philipsland gevaar liep en ook de Graaf Hendrikspolder bedreigd werd. Ook bier werden versterkingen aangebracht met zandzakken en rijswerk. Maandag 2 Februari te 18 uur en 18.35 uur werd gemeld dat de dijk van de Henriettepolder te Sint Philipsland dreigde door te breken waardoor de Prins Hendrikpolder gevaar liep. Aangezien voortdurend een colonne vrachtwagens met zakken zand en vrijwilligers gereed gehouden werd, kon ook aan deze dijk direct hulp geboden worden. Aangezien het peil van de Steenbergse Vliet stijgende was werd terzelfdertijd besloten de overloop naar de Graaf Hendrikpolder af te dammen. In verband met de precaire positie van de Schenkeldijk werd Zondagochtend 1 Februari het bevel tot evacuatie aan de bevolking van de Heen gegeven. De onderbrenging vond plaats te Steenbergen in een tweetal voor dit doel gevorderde gebouwen en bij particulieren. De leiding be rustte bij de Postcommandant der Rijkspolitie. Het bevel tot evacuatie van Kruisland werd gegeven Maandag 2 Februari tot 18.35 uur. De leiding berustte bij Dr A. J. Schreuder. De onderbrenging geschiedde in het legerkamp te Ossendrecht. Fïet vervoer was toevertrouwd aan de B.B.A. en enkele autobusvervoerders uit Roosendaal. De evacuatie van Kruisland was voltooid te 20.45 uur. De evacuatie van de bevolking van Nieuw-Vossemeer en Sint Philipsland vond plaats via Steenbergen. Het gebouw van de H.K.I, was hier als opvangcentrum ingericht, alwaar de evacué's uit deze beide buurgemeenten, alvorens verder vervoerd te worden, van eten, drinken en droge kleren voor zien werden. Ook stonden hier 300 bedden gereed. De telefoonverbinding met Nieuw-Vossemeer en Sint Philipsland was totaal verbroken. De telefoonverbinding vanuit de provinciale griffie en met de 3e Militaire afdeling

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 63