60 werkte dag en nacht en sloeg 480 m3 water per minuut uit in de Steenbergse Vliet. b. het leggen van een zandzakkendam op de weg Steen bergen.Halsteren en op de Boomdijk en Groenedijk bleef voortduren. c. de Ligne loste langs natuurlijke weg in versneld tempo veel water in de Steenbergse Vliet. Tengevolge van de doorbraken in de Zeedijk van de Heerenpolder hing het behoud van de Heensepolder en het kerkdorp de Heen af van het behoud van de Schenkeldijk. In verband hiermede werd Zondagmorgen 1 Februari onmiddellijk begonnen met de versterking van deze dijk, alwaar het water tot de kruin stond. Uit voorzorg werden de bewoners van het kerkdorp de Heen geëvacueerd. Maan dag 2 Februari te 5.45 uur dreigde een doorbraak van de Schenkeldijk doch deze kon gelukkig voorkomen worden. Nacht en dag is hier gewerkt met als resultaat het behoud van de Heense Polders. Maandagmorgen 2 Februari te 4.45 uur werd gemeld een doorbraak van de duiker in de Steenbergse vliet bij de z.g. Westenhoek te Dinteloord, hetgeen tot gevolg had dat het water uit de geïnundeerde Prinslandse Polders in de Steen bergse Vliet kwam met alle gevolgen van dien voor Steen bergen. Aangezien geen tijd te verliezen viel, gaf de burge meester ofschoon het het grondgebied van een andere gemeente betrof -aan een gereedstaande colonne van wagens met zandzakken en ander materiaal opdracht de nodige maatregelen tot afdamming op het bedreigde punt te nemen, hetgeen met succes geschiedde. Maandagmorgen 2 Februari te 5,35 uur dreigde de Stoofdijk nabij het watergemaal van het waterschap West- land door te breken, waardoor de verbinding met Sint Philipsland en Nieuw-Vossemeer verbroken zou worden. Gelukkig kon ook hier met succes afgedamd worden. Zondag middag 1 Februari was reeds te 15 uur het gemaal zelf dat beneden het niveau van de Stoofdijk ligt vol gelopen en buiten werking gekomen.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 62