58 instanties waren kon moeilijk beoordeeld worden! Op 6 Februari werd deze post verplaatst naar de grens Standdaarbuiten.Fijnaart. Gevallen van plundering werden niet geconstateerd. STEENBERGEN c.a. Op 1 Februari j.l. 's morgens omstreeks 5 uur ontving de burgemeester de mededeling, dat de dijken van Sint Philips- land bezweken waren. Doorbraak van de buitendijk van Sint Philipsland betekent echter nog geen direct gevaar voor Steenbergen. De eerste maatregel van de burgemeester gold dus hulp verlening aan Sint Philipsland. Vrachtauto's werden in Steenbergen gerequireerd met opdracht zoveel mogelijk roei boten in de omgeving te bemachtigen, te komen naar Steen bergen en op de Markt aldaar op nadere orders te wachten. Inmiddels werden de Rode Kruis transport colonne, de ambtenaren en gemeentewerklieden gealarmeerd; de grote zaal van de H.K.I. welke over een cantine beschikt als opvangcentrum voor vluchtelingen in gereedheid gebracht; vrijwilligers geworven voor het reddingswerk te Sint Philips land. Omstreeks 6 uur ontving de burgemeester de mededeling, dat de zeedijk benevens de Nieuw-Vossemeerse Binnendijk bezweken waren en het dorp Nieuw-Vossemeer geheel over stroomd werd. Nu ook voor Steenbergen gevaar dreigde liet de burge meester schoppen en zakken vorderen en gaf hij de vrijwilli gers welke zich inmiddels in groten getale meldden voor zover zij landarbeiders en grondwerkers waren -- opdracht de zakken op bepaalde zandputten te gaan vullen en enkele dumps te vormen vanwaar de zakken zand naar bedreigde punten gebracht konden worden. Omstreeks 6.30 uur werd met kracht de Nieuwe Heipolder

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 60