57 ook van padvinders, personeel van de N.V. Waterleiding maatschappij te Oudenbosch en vrijwilligers uit Eindhoven werd veel medewerking ondervonden. Het uit deze gemeente geëvacueerd vee is normaal met veewagens afgevoerd; het betrof hier slechts het vee van 2 landbouwers in de Nieuwland of Mancia Winterpolder. De afvoer van vee uit andere gemeenten (Fijnaart c.a., Willemstad en Klundert) is, ondanks alle daaraan verbon den moeilijkheden nog betrekkelijk vlot verlopen, het vee werd grotendeels in kudden afgevoerd. Georganiseerd zijn via Standdaarbuiten 800 stuks af gevoerd; 650 stuks zijn door de eigenaren zelf afgevoerd. Voor de in deze gemeente geëvacueerden uit andere gemeenten werd kleding, schoeisel en dekking ontvangen via het Provinciaal Opbouworgaan te Tilburg van het gemeentebestuur van Huizen, Deurne, Oisterwijk en van het Rode Kruis, afdeling Cuijk en Beers, en van het Belgische Rode Kruis, afdeling Mechelen. Daarnaast werden recht streeks nog goederen ontvangen uit de depóts van het Provinciaal Opbouworgaan. Van de Rijkspolitie werd onnoemelijk veel gevergd. Op 1 Februari werd een van de twee politiemannen van hier naar elders gedetacheerd, zodat de postcommandant der Rijkspolitie alhier belast was met de regeling van het zeer drukke verkeer van en naar het rampgebied. Op 2 Februari was de gedetacheerde wachtmeester weer terug in Stand daarbuiten. Op 3 Februari nam een detachement der Koninklijke Marechaussee de regeling van het verkeer over. Ongelukken kwamen praktisch niet voor; opstoppingen van het verkeer konden worden vermeden. De eerste dagen, d.w.z. tot en met 3 Februari ondervond het urgente verkeer véél last van ,,touristen". Op 4 Februari werd aan de zuidzijde van de brug over de Mark een controlepost van de Rijkspolitie geplaatst; alle personen die over de Mark wilden, hadden een bewijs nodig van de bevoegde instanties. Wie nu precies de bevoegde

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 59