52 ter plaatse snel verdween, leverde het bergen van de cada vers geen moeilijkheden op. Het destructiebedrijf uit Son zorgde in de eerste dagen na de ramp voor een vlotte afvoer van deze cadavers. Van 2 t/m 17 Februari hebben patrouilles van de Rijks politie, elk bestaande uit 2 man, dag en nacht gesurveilleerd. Gevallen van plundering werden niet geconstateerd. SPRANG-CAPELLE. Als gevolg van de zeer hoge waterstand stroomde het buitenwater van het Oude Maasje over de dijken heen de z.g. Buitenpolders" binnen, n.l. de Polder ten westen van de Capelsevaart, de Polder ten westen van de Vrijhoevense- vaart en de Polder De Oude Straat. Naar eerst later bleek was de dijk van de v.m. Polder „De Waardjes", thans deel uitmakende van de Polder ten westen van de Vrijhoevense- vaart, over een lengte van 25 m weggeslagen. Hierdoor kon het water over het Veerpad heen vrijelijk de polder binnenstromen. Dit geschiedde eveneens door een gat in de bekading van de Capelse haven bij de zgn. „4 Heulen", waar de dijk over een lengte van ongeveer 30 m was weggeslagen. Te 6 uur 's Zondagsmorgens stroomde het kolkende water van de volgelopen buitenpolders over de Winterdijk en de Waspiksedijk heen. Op sommige plaatsen, waar het water nog enigszins door zgn. „keermuurtjes" aan de zuidzijde van de Waspiksedijk en de Winterdijk werd tegengehouden, stond het water 30 a 40 cm op de kruin van de dijk. De huizen aan en tegen de Winterdijk en de Waspiksedijk ge bouwd, met name in het dorp van Capelle aan de zgn. Hoofd straat, kwamen hierdoor in het water te staan. Van de tegen de noordzijde van genoemde dijken gebouwde woningen, met haar lager gelegen achterhuizen, stonden deze laatste geheel onder water; de kamers ter hoogte van de dijk gelegen hadden ongeveer 30 a 40 cm water. Maar het over de dijk stromende water bracht ook de aan de zuidzijde van de

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 54