50 het vol lopen van polders. Na 11 uur steeg het water steeds meer en begon op Sandoel voor het eerst water door de straat te lopen. Toen het water te 2 uur 's nachts van het Heereplein het Poststraatje inliep, werd de situatie ernstig. Omstreeks 2.30 uur begon de vloed zijn vernielend werk in alle hevigheid, vooral toen de Boterpolder vol liep. In een half uur tijd waren het Heereplein, Sandoel en de Grote Kerkstraat in rivieren herschapen. Zondagmorgen 1 Februari kwamen de Wilhelminalaan en de Julianalaan en omgeving onder water. Met uitzondering van de Prins Hendrikstraat, Prins Bernhardstraat, een ge deelte van de Julianalaan, Keizersdijk en Hoofdstraat, stond toen geheel Raamsdonksveer blank. In Raamsdonk-dorp ontstond in de morgenuren van 1 Februari te 9 uur in de Oostpolder aan de Donge een kadebreuk van circa 12 m met gevolg, dat de Oost-, Noord-, en Zuidpolder volstroomden. Op dit tijdstip kwam vanuit Raamsdonksveer ook de Oude polder onder te staan. Omstreeks 10 uur stroomde het nog steeds stijgende water uit de Oude polder over de Engelse wal, Lange Broekstraat en Kerkstraat in de reeds ondergelopen Noord- en Zuid polder. Om 2 uur in de nacht van 31 Januari op 1 Februari gaf de burgemeester bevel, de inwoners door middel van de sirenes te waarschuwen. De rijkspolitie zorgde er verder voor, dat de bewoners van de meest bedreigde gedeelten mondeling werden ge alarmeerd. De geëvacueerden van Raamsdonksveer, 600 in totaal, werden ondergebracht in de R.K. Lagere Meisjesschool, in de R.K. Lagere Jongensschool en in hotel ,,De Witte Leeuw", te Raamsdonksveer. De bewoners van de meest bedreigde punten van Raams donk-dorp, circa '70 personen, vonden een onderkomen in het St Adrianusgesticht, aldaar.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 52