49 Opbouworgaan het nodige was verkregen, in handen gelegd van de contactpersoon van het Vrijwillig Vrouwelijk Hulp korps en het Rode Kruis, bijgestaan door enige dames. Door tussenkomst van de Directeur van het E. K. Huis te Breda zijn drie Maatschappelijke Werksters en twee Sociale Ver zorgsters afkomstig uit Zutphen, ingezet om de geëvacueerden te bezoeken en van haar bevindingen met betrekking tot. de huisvesting, kleding enz. verslag uit te brengen. Aangezien een gedeelte van de buurtschap Heijningen niet vanaf Fijnaart bereikbaar was, doch wel vanuit Oud-Gastel, via de brug over de Mark, werd in overleg met de burge meester van Fijnaart en Heijningen de berging van lijken en cadavers en de afvoer daarvan door personeel van de gemeente Oud- en Nieuw-Gastel ter hand genomen. Aan dit personeel werden vrijwilligers en D.U.W.-arbeiders toe gevoegd. Voor identificatie van lijken werd de hulp ingeroepen van ingezetenen van Fijnaart, die geacht konden worden de slachtoffers te kennen. Voor de afvoer van cadavers heeft de N.V. Destructor te Son op uitnemende wijze gezorgd. Het bewaken van de grensstrook langs het watersnood- gebied onder deze gemeente is in eerste instantie geschied door leden van de Nationale Reserve, die zich uitstekend van hun taak hebben gekweten. Toen er Rijkspolitiepersoneel ter beschikking kwam is de bewaking door dit personeel overgenomen. Ongewenste belangstelling kon hierdoor wor den geweerd. Plundering kwam niet voor. RAAMSDONK. Zaterdagavond 31 Januari om ongeveer 20 uur, toen het feitelijk laag water moest zijn, stond reeds water op het aan de Haven te Raamsdonksveer gelegen Heereplein. Later zakte dit weer, wellicht als gevolg van dijkdoorbraken en

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 51