48 In samenwerking tussen Rijkspolitie, Koninklijke Mare chaussee, douane-beambten en brandweer werd terstond een bewakingsdienst ingesteld. Er is geen enkel geval van plundering bekend geworden. OUD- EN NIEUW-GASTEL. In de vroege morgenuren van de le Februari 1953 is het grondgebied van deze gemeente, gelegen tussen de rivier ,,De Mark" en de Noordzeedijk (provinciale weg van Stampersgat naar Dinteloord), de Gastelsedijk Noord (pro vinciale weg van Stampersgat naar Oud-Gastel) en de Sint Antoinedijk (polderdijk vanaf de nieuwe provinciale brug over de Mark tot Standdaarbuiten)ondergelopen. Daar het zich liet aanzien, dat de Noordzeedijk, de Gastelsedijk en de Sint Antoinedijk het water konden tegen houden, kon volstaan worden met het instellen van contröle- en patrouilleposten door de leden van de Nationale Reserve. Later op de dag bleek, dat het nodig was het sluisje van de polder Heerjansland, gelegen langs de Sint Antoinedijk te versterken, hetgeen eveneens nodig bleek bij een buiten gebruik gesteld, reeds vroeger gedicht oud sluisje te Stam persgat. Bovendien zijn enige voorzieningen getroffen aan de Gastelsedijk Noord ter hoogte van het poldergemaal van het waterschap „Heerjansland". De bevolking is gealarmeerd via sirene en telefoon om hulp te gaan verlenen onder Heijningen, gemeente Fijnaart. Slechts een enkel gezin in Stampersgat, dat buiten de Noordzeedijk woont, is voor korte tijd naar het dorp geëva cueerd. Overigens heeft deze gemeente slechts hulp verleend bij het vervoeren van evacué's en vee van elders; ongeveer dui zend evacué's en pl.m. negen honderd stuks vee werden binnen deze gemeente ondergebracht. Het verstrekken van kleding, beddegoed, e.d. aan de evacué's werd, nadat door bemiddeling van het Provinciaal

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 50