47 Een weigerachtig gezin moest gesommeerd worden zijn on dergelopen boerderij te verlaten. Alle geëvacueerde gezinnen vonden een goed onderdak bij familie en vrienden. Militaire bijstand van de kazerne Ossendrecht, aanvankelijk voor het redden van mensen en direct aansluitend voor het aanbrengen van zandzakken werd reeds geboden op 1 Fe bruari tegen circa 11 uur. Door zeer vele individuele vrijwilligers werd spontaan hulp geboden. Als georganiseerde groep werd door het Rode Kruis hulp geboden op het evacuatie-centrum, de kazerne te Ossendrecht. De bevolking was voor 100 spontaan bereid hulp te ver lenen en gewillig bij bevolen maatregelen. Waar mogelijk werd de afvoer van vee terstond ter hand genomen. De evacué's van eigen gemeente en uit naburige gemeenten, die bij familie of vrienden onderdak gevonden hadden, werden liefderijk opgenomen en gevoed. Op 3 Februari werd een plaatselijke inzameling van kleding en geld georganiseerd, welke veel opbracht waarmede terstond de ergste gevallen konden worden geholpen, terwijl reeds daags daarna grote partijen goederen van het Provinciaal Opbouw- orgaan en van het Rode Kruis te Enschedé werden ontvangen. Ook de evacué's die op de kazerne alhier werden opgevan gen in groten getale werden buitengewoon goed verzorgd voor wat betreft voeding en ook kleding. De regeling van het verkeer van en naar het rampgebied werd terstond geregeld door de Groepscommandanten der Rijkspolitie en Koninklijke Marechaussee. Berging en identificatie van lijken was hier gelukkig niet nodig. De berging van cadavers werd Maandag 2 Februari ter hand genomen en beëindigd op 13 Februari. De afvoer had eveneens een regelmatig verloop. De berging van op de dijken aangespoelde materialen had tegelijkertijd plaats; deze werden op enkele punten poldersgewijs verzameld.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 49