44 gelegen aan de Noordzijde der gemeente onder water ge lopen. In de morgenuren bereikte het water de aan de Oude Haven gelegen woningen en steeg het daar tot een hoogte van 25 a 30 cm. Uit veiligheidsoverwegingen werden toen door de plaatselijke brandweer maatregelen tot ontruiming van de woningen getroffen. Hoewel niet direct, zijn de woningen later op de morgen toch ontruimd en werden de gezinnen, in totaal 7, elders ondergebracht, terwijl ook het aanwezige vee werd afgevoerd. Aan huizen, inventaris en landbouwgronden werd enige materiële schade toegebracht. Tengevolge van doorbraak van dijken om de rivier de Donge, liep de z.g. Oosterhoutse polder eveneens in de nacht van 31 Januari op 1 Februari totaal onder water. Later op de dag steeg het water in de Oosterhoutse polder zo hoog, dat het met kracht over de verkeersweg Oosterhout-Raams- donksveer heensloeg en zijn weg zocht in de aan de overzijde van de weg gelegen Willemspolder. Ook de z.g. Zeggepolder kwam op 1 Februari tengevolge van dijkdoorbraak voor een zeer groot gedeelte onder water te staan. Het onder water lopen van de genoemde poldergronden leverde geen schade aan gebouwde eigendommen. De schade bleef hier beperkt tot de cultuurgronden. In totaal hebben gedurende ongeveer acht dagen 5000 ha cultuurgrond onder water gestaan. OSSENDRECHT. Aangenomen kan worden clat de ramp als volgt om zich heen greep. Op 1 Februari te circa 4.45 uur is de zeedijk van de Vijdt- polder bij een lengte van circa 700 m op 4 plaatsen door broken. Hierdoor werd deze polder overspoeld (circa 200 ha). De havenmeester heeft nog, totdat hij naar de bovenverdieping moest vluchten, gepoogd telefonisch te alarmeren, doch hij had geen doorverbinding, zodat hij geen aansluiting kon krijgen.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 46