41 Door de snelheid, waarmede de ramp zich voltrok, konden zeer weinig maatregelen tot beteugeling van het water geweld worden getroffen. Door ophoging met zandzakken van de Schenkeldijk op 1 Februari kon het dreigende gevaar dat het water van de Heerenpolder naar de Heense polder zou stromen, worden bezworen. De mensen, die woonachtig waren op de meest gevaarlijke punten, gelegen tussen de binnendijk en buitendijk, zijn in de nacht van 1 Februari tussen 3 en 3.30 uur gealarmeerd in opdracht van de burgemeester door de Rijkspolitie e.a. Te 3.45 uur werd de gehele bevolking gewaarschuwd middels de sirene op het gemeentehuis; door de storm kon het alarmsignaal niet overal in de afgelegen gehuchten wor den gehoord. De bewoners van het gehucht de Paardenhoek, aan de Kortendijk en aan de Kade zijn door de burgemeester per soonlijk gealarmeerd. De bewoners in de omgeving van de buitendijken hadden elkaar reeds gewezen op het dreigende gevaar. De bewoners van de Paardenhoek, Kortendijk en Kade zijn in de nacht van 1 op 2 Februari op eigen gelegenheid, na waarschuwing voor het dreigende gevaar door de burge meester, geëvacueerd naar het dorp Nieuw-Vossemeer en ondergebracht in verschillende woningen op de Hoogte. De bewoners van de ondergelopen huizen aan de Tol zijn Zondagmiddag met een boot door enkele personen van de Heense Molen gered en buiten de gemeente geëvacueerd. Op 2 Februari in de voormiddag te ongeveer 8 uur kwa men boten, bemand door Commandotroepen naar het dorp Nieuw-Vossemeer; zij meldden zich bij.de burgemeester. De inwoners zijn toen verzameld in de raadzaal en vandaar met boten overgezet aan het gat bij de Paardenhoek. Van hieruit zijn ze te voet en gedeeltelijk in auto's gegaan naar de Schiet- hoek, alwaar autobussen gereed stonden voor verder vervoer naar het voorlopig opvangcentrum in de fabriek van de H.K.L te Steenbergen.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 43