39 voorzien. Deze dienst functionneerde op 16 Maart nog steeds. De drinkwaterkelders zijn intussen door de vrijwillige brandweer uitgepompt en schoongemaakt. Getracht wordt via een grotere tankboot voldoende voorraad drinkwater voor langere tijd in de kelders te krijgen. Voor zover betreft de hulpverlening aan de getroffenen in de Biesbosch wordt in alle opzichten zeer afdoende medewer king ontvangen van de schepen der Rijkspolitie te water, welke dagelijks voor alle nodige doeleinden in de Biesbosch rond varen. Op 1 Februari vielen alle normale verbindingen naar Made uit, uitgezonderd de verbinding met Oosterhout, Binnen enkele dagen was een provisorische verbinding met de gemeente Hooge en Lage Zwaluwe aangebracht. De busverbindingen komen, zoals reeds is vermeld, weer op gang. De cadavers in de Biesbosch en het overige rampgebied van deze gemeente zijn in de eerste dagen van Februari gelocali- seerd. Daarna zijn deze cadavers per schip verzameld en afge voerd naar Drimmelen, waar door de zorg van het Destructie bedrijf der N. C. B. te Son, deze cadavers zijn afgevoerd. In verband met de wering van ongewenste belangstelling en ter voorkoming van plundering is op 3 Februari 1953 een verordening afgekondigd, regelende de toegang tot het ramp gebied in deze gemeente. Zeer stringent is de hand gehouden aan de zo spaarzaam mogelijke uitreiking van vergunningen, waardoor voorkomen is, dat tot op heden meldingen van plundering enz. zijn voor gekomen. Voor de uitvoering der zeer drukke patrouille-diensten zijn te Made 13 wachtmeesters van de Rijkspolitie gedetacheerd geweest, terwijl de Rijkspolitie te wate'r, post Drimmelen is versterkt met een motorboot en bemanning. Uiteraard worden vanuit de groep der Rijkspolitie te water te Raamsdonksveer eveneens patrouilles gevaren in de Biesbosch.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 41