35 14 uur de hulp van de gemeente ingeroepen om de duiker, liggende in de Hellekantse Dijk en verbinding gevende van de Emiliapolder en de binnenpolder van Terheijden en Zwaluwe, welke duiker gedeeltelijk reeds was onderspoeld en ingestort, te dichten, daar anders van die zijde het vele water de Emilia polder en het gehucht Oud-Drimmelen benevens het lager gedeelte van Drimmelen zou overstromen. in overleg met een inmiddels gearriveerde ambtenaar bij de provinciale Waterstaat werd besloten deze duiker te dichten. Hiertoe werd, gezien de omvang van het werk, militaire hulp en materiaal gevraagd. Dank zij deze hulp is ook deze duiker gedicht en groot gevaar voor deze gemeente afgewend. Tenslotte kwam bericht binnen, dat watergevaar dreigde uit de richting Wagenberg. Hoewel de inundatie voortging tot de grens der gemeente, behoefde hier, dank zij de hogere ligging van de kom Made. niet voor onmiddellijk gevaar gevreesd te worden. Teneinde voortdurend op de hoogte te blijven van de toestand zijn ge durende ongeveer vier dagen regelmatig dijk- en polderwach- ten gelopen. In de vroege middag van 1 Februari is een in de haven van Drimmelen liggend zeewaardig motorjacht de Biesbosch in gegaan. Voor het opvangen van evacués werd in het klooster dei- Zusters van Liefde in de voormiddag van 1 Februari reeds een opvangcentrum ingericht. Door tussenkomst van de burgemeester van Oosterhout kwamen twee autobussen voor vervoer van Drimmelen naar Made ter beschikking, zodat, toen om ongeveer 20 uur des avonds het motorjacht uit de Biesbosch terugkeerde, een zestigtal evacué's onmiddellijk van kleding, voeding en ligging konden worden voorzien. In de loop van de dag waren mede ongeveer 600 evacué's uit Hooge en Lage Zwaluwe, Wagenberg, Terheijden, Raams- donk, Numansdorp, Klundert, Dussen en Nieuw Vossemeer gearriveerd. Deze evacué's die op eigen gelegenheid aankwamen, wer-

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 37