32 water hier over de dijk stroomde. Vee uit meer naar binnen gelegen boerderijen werd naar het plantsoen in Klundert en vandaar in de richting Etten-Leur gedreven. Voedsel was er ook voldoende aanwezig, ook toen Klundert op 2 Februari geïsoleerd was doordat de Zevenbergseweg overstroomde. Dank zij de hulp van Amerikaanse militairen en de Provinciale Waterstaat werd de verbinding met Zeven bergen na enige dagen hersteld. Op het droge gedeelte van Klundert bleef de waterleiding intact. Moerdijk werd door de Waterleiding Mij. te Oudenbosch door middel van tanks van water voorzien, eerst per boot, later per auto. Noordschans kreeg water per schip van Moerdijk. De regeling van het verkeer in en naar het rampgebied was in handen van de nationale reserve en de politie. Gelukkig werd de politie (normaal 3 man sterk) versterkt met 10 man en later zelfs met 42 man, te weten 35 man in Klundert en 7 man rivierpolitie te Noordschans. Hierdoor werd de bevolking, die gebleven was op het droge gedeelte van Klundert 500 mensen) veel rustiger. Diefstallen zijn niet voorgekomen. Verschillende lijken zijn uit de blootgewoelde en open ge- gane kisten op het Kerkhof te Moerdijk aangespoeld op Zevenbergs gebied. Identificatie was onmogelijk. Ze zijn op kosten der gemeente Klundert weer gekist en in Zevenber gen herbegraven. Ook de twee vrouwen, die in Moerdijk verdronken zijn, spoelden aan in Zevenbergen; zij zijn door de politie geïdentificeerd en aldaar begraven. De andere lijken zijn deels in Klundert deels in Zevenbergen aangespoeld, geïdentificeerd door de politie en op het kerkhof te Klundert begraven. Een boot van 35 ton uit Tien Gemeten was door een gat in een dijk geslagen. Na enige moeite werd de motor hersteld en met dit vaartuig werden cadavers van het vee opgehaald. De veearts heeft hierbij de leiding gehad en een keurige organi satie opgebouwd. Eind Februari waren alle cadavers van koeien en paarden uit het water gehaald. De destructor te Son haalde iedere dag de cadavers op. Alle vreemde belangstelling werd geweerd; plundering

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 34