30 van de bevolking over te gaan. De volgende maatregelen wer den getroffen: a. de brandweer kreeg opdracht met veel lawaai te rijden naar Tonnekreek, Noordschans en Langeweg. Deze opdracht is prompt uitgevoerd. Evenwel kon het oostelijk punt van de gemeente niet meer worden bereikt door het water, dat toen reeds over de dijken stroomde. b. de B. B. A. in Breda werd gevraagd 10 bussen te zen den. De B. B. A. gaf direct hieraan gevolg; onder leiding van de Directeur verliep het dirigeren der bussen zeer vlot, nl. 2 bussen naar Tonnekreek, 2 naar Noordschans, 3 naar Moer dijk, 2 op de Markt te Klundert in reserve. Deze bussen onder hielden een pendeldienst tussen de buitenwijken en Klundert en hebben zeer veel mensen vervoerd. De bussen bestemd voor Moerdijk konden evenwel dat dorp niet meer bereiken. c. de brandweerlieden, die niet met de brandweerauto waren meegegaan, begaven zich eerst naar de noodwoningbe woners en het kamp voor Indische gerepatrieerden, daar deze woningen geen verdiepingen en ook geen zolders hebben. Daarna werd ook, voor zover nog nodig, de bebouwde kom gealarmeerd. Van de bewoners van het kamp en van de nood woningen is niemand verdronken. d. De Politie en de Nationale Reserve gingen eveneens waarschuwen vooral in de zgn, Langeweg. Doodop kwamen zij, na hun opdracht volbracht te hebben, weer op het raadhuis terug. Reeds om twee uur a half drie in de nacht heeft de burge meester de Postcommandant der Rijkspolitie te Moerdijk, opdracht gegeven alle maatregelen te treffen, die hij voor de alarmering en het redden der bevolking nodig vond. Allen op Moerdijk zijn gewekt door de Postcommandant en een groep actieve vissers. Helaas lukte het niet een tweetal achterlijke vrouwen (moeder en dochter), waarvan één bovendien nog hardhorend was, wakker te krijgen. Zij zijn helaas verdronken. De gealarmeerde bewoners werden naar de Christelijke school gebracht, die centraal verwarmd is en waar door het inmiddels opgeroepen Rode Kruis de mensen een kop koffie werd aan-

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 32