24 ongeveer 350 personen. Deze zijn vrijwel allen in de gemeente zelve ondergebracht. Vroeg in de ochtend van 1 Februari heeft de burgemeester zich tot de garnizoenscommandant van Bergen op Zoom gewend, teneinde militaire bijstand te ontvangen. Deze bij stand, die met name door het regiment veldartillerie Prins Frederik is verleend, kwam na terugkeer van de verlof gangers eerst goed tot haar recht. Vóór die tijd was de verbinding tussen Halsteren en Steenbergen afgesneden. In de loop van de dag werd ook het zogenaamde Halsterselaag geïnundeerd. Het gemeentebestuur van Halsteren heeft zich toen ook de zorg aangetrokken voor het afgesneden deel van Steenbergen (Kladde en Koevering). Ook heeft het gemeentebestuur hulp moeten verlenen aan het geïsoleerde Tholen. De telefoonverbindingen zijn intact gebleven. In de loop van Zondag 1 Februari werd de beschikking verkregen over een mobilofoon van de gemeentepolitie van Roosendaal en over een militaire radioverbinding. Het aantal telefoon aansluitingen van de gemeente is van 1 op 3 gebracht. De eerste hulp aan de evacué's werd verleend door de afdeling Bergen op Zoom van het Rode Kruis, die in het bijzonder bij de verzorging van de geredden in het opvang centrum verdienstelijk werk heeft verricht. In een later stadium heeft de Bond van Oud Stoottroepers hulp verleend bij het herstel van binnendijken met name in de Theodorus- polder en in de Nieuw Beymoerpolder. Militairen verleenden hulp bij opruimingswerkzaamheden, het zoeken van lijken, het opruimen van cadavers, het herstel van waterkeringen en het onderhouden van de verbinding met Tholen. Ook overigens werd een grote bereidheid onder vonden zowel van binnen als buiten de gemeente om allerlei hulp te verlenen. Toch is de hulpverlening door individuele vrijwilligers slechts ten dele tot haar recht gekomen, omdat het ondoenlijk bleek deze hulpverlening in kort bestek te organiseren. De mensen hadden vaak geen materiaal terwijl bovendien hun verzorging grote moeilijkheden baarde.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 26