22 Zij werden van voedsel voorzien uit de Marktkazerne. De ligging van de evacué's had de eerste dagen plaats op stro en daarna op aangevoerde matrassen. Op 2 Februari 1953 kon door tussenkomst van de plaatse lijke afdeling van het Rode Kruis een aanvang worden ge maakt met de aanvoer van dekens, matrassen, kleding, schoeisel enz. Door de brandweer werd de eerste dagen na de over stroming brandwachtdienst verricht in de evacuatieverblij- ven; later werden deze diensten door geëvacueerde manne lijke personen verricht. Ongeveer 3 a 4 dagen na de overstroming op 1 Februari 1953, konden de geëvacueerde bewoners van de randgebieden der gemeente Geertruidenberg naar hun woningen terug keren, daar toen die randgebieden voor een groot deel droog waren gevallen. Ongeveer 14 dagen na de overstroming, was het gehele overstroomde gebied van de gemeente weer droog gevallen. Vastgesteld werd toen, dat er geen groot vee tengevolge van de overstroming was verdronken. Omstreeks 10 Februari 1953, kon een aanvang worden gemaakt met de geleidelijke afvloeiing van de evacué's uit Hank. De gehele afvloeiing van de evacué's heeft ongeveer 14 dagen geduurd. De Rijkspolitie verrichtte doorlopende patrouillediensten. Op .2 Februari 1953 werd de post der Rijkspolitie te Geer truidenberg versterkt met drie politie-ambtenaren; in de eerste week na de ramp heeft gedurende twee dagen ook de Koninklijke Marechaussee assistentie verleend. De detachering van de ambtenaren der Rijkspolitie is geëindigd op 12 Maart 1953. HALSTEREN. Van de ernst van de situatie is men zich eerst bewust geworden nadat de postcommandant van de rijkspolitie te Tholen zijn collega te Halsteren telefonisch had gewaar-

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 24