P.C.v.d.Linden, p/a Dokter van Dongenkade 11. 3261 CK Oud-Beijerland tel. 0186-615163. geboortedatum 21-02-1931. Oud-Beijer land31 Mei 2003. Geachte mevrouw Vinke, Aan: Projectbureau DELTA 2003. t.a.v. Mevr. A.M.Vinke. Antwoordnummer 75. 4330 VB Middelburg. Met belangs te Hing heb ik kennis genomen van het krantenbericht waarin een oproep wordt gedaan hulpverleners tijdens de rampdagen in Februari 1953. In die periode van mijn leven stond ik in militaire dienst als dienst plichtige bij de koninklijke luchtmacht gelegerd op de vliegbasis Volkel in Noord-Brabant. Op zaterdagavond 31-01-53 was ik op bezoek bij mijn verloofde in Heinenoord, waar ik als gevolg van de zeer slechte weersomstandig heden die nacht ben overgebleven. Zo rond een uur of elf werden wij uit bed getrommeld door de overburen om hulp te bieden bij het evacueren van dieren uit de stal waar het water inmiddels ongeveer 1 mtr. hoog stond. De rest van de nacht heb wij met buurtbewoners bewoners van huizen via ladders en ander beschikbaar materiaal van de zolders afgehaald en overgebracht naar een Verenigingsgebouw in de dorpskern te H.oord. Verdere activiteiten waren als volgt: Zondag 1 Februari met veel dorpsgenoten een dijkophoging aangebracht op de Blaaksedijk Gemeente Heinenoord tot diep in de nacht. Maandag 2 Februari met een collega militair per roeiboot drinkwater vervoerd naar de buurtschap Hitsersekade te Zuid-Beijerland en per sonen geëvacueerd naardroog gelegen gebied. Dins dag 3 Februari tezamen met 4 andere Oud-Beijerlanders met behulp van zandzakken en dekzeilen een lekkende duiker gedicht in het dijk- lichaam van een dijk in de polder De Klem. Buurtschap bij Strijen. Woensdag 4 Febrari met gezamenlijke inspanning een gat gedicht in een dijk van de polder Groot Koninkrijk in de omgeving van Puttershoek.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 1