17 2 Februari af het verkeer en verrichtte patrouille-diensten. Door Legerkorps-genietroepen is de dijk van Oude Stoof naar Klundert versterkt en een weg aangelegd over de stads wallen van Klundert voor aansluiting op de weg naar Zeven bergen. Baileymateriaal, hetwelk aanvankelijk was aangevraagd om bij een eventuele dijkdoorbraak tussen Zwingelspaan en Oude Stoof een terugtochtweg beschikbaar te houden, is later gebruikt voor brugslag Noord van Fort de Hel. De Eerstaanwezend Ingenieur der Genie uit Breda heeft gedurende de eerste dagen zeer deskundige en waardevolle adviezen verleend. Met behulp van buitenlandse dukws werden cadavers en voorraden landbouwproducten geborgen. Hulp is ook verleend door de Bond van Oud-Stoottroepers en studenten-vrijwilligers. Natuurlijk was de telefoon de eerste dag overbelast, maar de verbinding bleef intact. Na de eerste dagen kreeg de secretarie een z.g. link-installatie (direct contact met de telefooncentrale Breda) en konden de ambtenaren desgewenst ook beschikken over een militaire lijn Fijnaart-telefoon kantoor Oudenbosch. Toen de behoefte aan snelle en directe verbindingen minder werd, werden deze noodinstallaties successievelijk weer teruggenomen. De bevolking is tot 17 Februari geëvacueerd geweest. Hoewel in het algemeen politievoorschriften goed werden opgevolgd, heeft het enige moeite gekost, de naleving van de evacuatie-bevelen te verzekeren. Het kwam enkele malen voor, dat ingesloten mensen weigerden hun woning te verlaten. Een klein deel der be volking van Fijnaart-dorp, Oudemolen en Kade was pas na herhaalde aanzegging bereid te evacueren! Zelfs 's Maandags moest nog een 20-tal gezinnen, dat in de duisternis aan de controle van uitgezonden militaire politie was ontsnapt, op transport worden gezet. Velen poogden terug te komen vóórdat de reëvacuatie kon beginnen.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 19