15 Vruchteloos gebleven. Tegen de avond ontstond in deze dijk een gat, waardoor de Jufvrouwenpolder en omstreeks 22.30 uur de Oude Appelaar werden overstroomd. Aan de andere zijde van Fijnaart liep, nadat de Ruigen- hilse polder en de Grote Polder in de gemeenten Willemstad en Klundert waren ondergelopen, ook de Nieuwe Fijnaart- polder omstreeks 7.30 uur vol. Kort nadien werd gewerkt aan de dijk tussen Zwingel spaan en de Oude Stoof; deze kon behouden blijven en zodoende bleef de polder Oude Fijnaart voor overstroming gespaard, zij het dan dat enkele dagen water over de dijk kwam. (2/3 deel van deze polder heeft blank gestaan.) In de loop van de dag moesten ook enige punten in de Boerendijk worden verstevigd, omdat ook van de zijde van de geïnundeerde Keenepolder gevaar dreigde. Omstreeks 2 uur in de nacht is de sirene in werking ge bracht, teneinde de brandweer en de bevolking te alarmeren. Door het geweld van de storm werd dit door bijna niemand gehoord. De brandweerauto, die was ingezet bij de pogingen om het punt Fort de Hel te behouden, heeft constant met loeiende sirene op en neer gereden bij het transport van zand enz., teneinde de bevolking verder te alarmeren. Omstreeks 4.30 uur werd de klok van de Nederlandse Hervormde Kerk te Fijnaart geluid, tegelijk werd in Heijningen alarm gemaakt met de sirene van de brandweerauto en met claxons van personenauto's. De bewoners van de Appelaarseweg werden gewaarschuwd door uitgezonden groepjes van 2 a 3 personen. Spoedig na het alarm van 4.30 uur is onder meer de Rode Kruis colonne van Fijnaart in actie gekomen. Zij richtte in Fijnaart-dorp een post in en te Heijningen een hulppost. Omstreeks 5.30 uur spoelden nabij Heijningen de eerste slachtoffers aan. Pogingen, de levensgeesten op te wekken brachten geen baat meer. De bewoners van Heijningen en omgeving West van de dijk Oude Molen, Nieuwe Molen en Appelaarsedijk werden naar Fijnaart overgebracht, bij de Rode Kruispost van warme

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 17