13 Achteraf heeft dit gunstig gewerkt. Er was zodoende ook een arbeidsreserve aanwezig. De afvoer van vee te Hank vond in de eerste week moei zaam plaats, doordat het dorp onder water stond en vervoer over de dijken moeilijk was wegens de daarin aanwezige gaten. De Jonge Boerenstand uit Dongen heeft hier veel hulp verleend. De afvoer van vee uit Dussen is Zondag en Maan dag zeer vlot gegaan. Door de spontane reactie van het Rode Kruis en enige gemeenten (Oosterbeek, Warmond, Leerdam, Waalre, Enschedé, Loon op Zand, Boekei enz.) was reeds vroegtijdig voldoende kleding aanwezig. De distributie daar van is ordelijk geschied. Gedurende enkele dagen in de eerste week heeft de gemeente aanvullende maatregelen moeten nemen om de te Hank achtergebleven bevolking te voeden. De gemeente Renkum heeft daarbij goede hulp verleend. Er is steeds in voldoende mate politieversterking aanwezig geweest. De regeling van het verkeer kon zodoende goed in de hand gehouden worden. Er zijn 6 slachtoffers te betreuren. De berging en identifi catie leverden geen bijzondere moeilijkheden op. FIJNAART EN HEIJNINGEN. Omstreeks 2 uur in de nacht van Zaterdag op Zondag 1 Februari werd de burgemeester vrijwel gelijktijdig gealar meerd door een inwoner van de Sabina-Henricapolder en door de groepscommandant van de Rijkspolitie, die op zijn beurt gewaarschuwd was door de burgemeester van Willem stad. Volgens de ontvangen berichten, werd de dijk van de Oude Heijningsche Polder bij Fort de Hel bedreigd. Onmiddellijk hebben de burgemeestér en de groeps commandant zich naar de bedreigde dijk begeven, alwaar werd geconstateerd, dat zandzakken ter versteviging nodig waren. De brandweer (met constant loeiende sirene) voerde daarna (van 3 uur af) deze materialen aan.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 15