12 Hollandse Polder) en vrijwilligers, waaronder de directeur van gemeentewerken te Veendam. Op die dag is ook van militaire zijde een veldtelefoon aangelegd tussen het ge meentehuis te Dussen en de permanente post te Hank. Eind van de week is grotendeels door het water per as de eerste verbinding over de weg tot stand gekomen. Op Zaterdag daaraanvolgende was de weg geheel vrij. Op Zondagmorgen plus minus tien uur meldde zich een sergeant met vijf manschappen van de Genietroepen te 's Hertogenbosch. Deze hebben in de eerste dagen uitstekend werk gedaan bij het redden van mensen en vee uit boerde rijen in de Zuid-Hollandse Polder. Op Zondagavond meldde zich vermoedelijk naar aan leiding van een radio-oproep een gemotoriseerde colonne voor hulp bij evacuatie van mensen en vee. Vanaf Zondag morgen vroeg zijn te Hank overvloedig pontonniers met boten werkzaam geweest voor redding van mensen en vee. Ook nadien is militaire bijstand verleend voor het onder houden van veldtelefonen en radioverbindingen, voor ber ging van cadavers en door een groot aantal manschappen voor het dichten van dijken. Contact en samenwerking met militaire commandanten hebben niets te wensen overgelaten. Toen Zondag en Maandag vanuit Dussen geen contact met Hank mogelijk was is aldaar door de directeur van gemeentewerken uit Veendam met een 34-tal vrijwilligers en een 100-tal studenten uit Tilburg met betrekking tot het waterkerendmaken van dijken en andere werkzaamheden belangrijk werk verricht. De bond van oud-stoottroepers heeft de aanvoer van zandzakken verzorgd. Een expeditie onderneming uit Aken en diverse vrijwilligers hebben even eens voor transport van zand zorg gedragen. In het algemeen is de reactie der bevolking op de genomen maatregelen gunstig geweest. In 1944-1945 is de bevolking eveneens geëvacueerd geweest. Tijdens de evacuatie is toen veel geplunderd. Op grond van deze ervaring nam thans de bevolking veelal de houding aan dat van elk gezin althans iemand, meestal een man, in de gemeente moest blijven.

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 14