11 Hank per boot geschied. Spontaan werd hulp geboden door de pontonniers aan de zuidzijde van de brug bij Keizersveer. De bevolking is ontvangen te Geertruidenberg. Deze evacuatie was in eerste instantie geheel spontaan. Zij had het karakter van het redden van eigen leven. Des Maandags was de evacuatie van Hank voor 75 voltooid. Door de burgemeester is toen nog op verdere evacuatie aangedrongen, doch omdat het watergevaar steeds geringer werd en hoofd zakelijk mannen aanwezig waren en personen die niet gemist konden worden, is de inmiddels verplichte evacuatie niet totaal geweest. In de loop van Zondag was niet te overzien of en in hoeverre het water de binnenpolders van het Land van Altena zou overstromen. Bovendien bestond het gevaar dat ook de Merwededijk bij Werkendam en Woudrichem het zou begeven. In dit geval zou het mogelijk zijn geweest dat het dorp Dussen in dezelfde situatie zou komen te verkeren als Hank reeds in de morgenuren was. Bovendien zou de verbinding met Heusden verbroken kunnen worden. Op advies van de Rijkswaterstaat is daarom om ongeveer 18.00 uur tot evacuatie besloten. Per radiobericht is ver zocht de nodige vervoermiddelen vanuit de streek tussen Heusden en 's Hertogenbosch beschikbaar te willen stellen. Per telefoon is tevens aan de burgemeester van Heusden verzocht de ontvangst der bevolking daar te organiseren en ook zo mogelijk vervoermiddelen te zenden. In de loop van de avond zijn vervoermiddelen in ruime mate aangekomen. Ook werd in ruime mate militaire bijstand verleend en ook van die zijde zijn vervoermiddelen beschik baar gesteld. Gedurende de Zondag is elke poging om vanuit Dussen verbinding met Hank te krijgen mislukt. Op Maandag heeft de burgemeester het eerste contact met Hank gelegd. Op Dinsdag is te Hank in de Constructiewerkplaats Hollandia door de gemeente een permanente post ingesteld welke voort durend bezet werd door de beide wethouders (waarvan de ene tevens dijkgraaf was van het waterschap de Zuid-

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 13