10 geweld te Hank. In de nacht van Zaterdag op Zondag zijn bij ontvangst van de eerste berichten de waterschappen te Dussen gewaarschuwd die de nodige voorzieningen aan sluizen kunstwerken e.d. hebben getroffen. Door voort varend optreden van de brandweer te Dussen is des nachts reeds met damwand en zandzakken een gat gedicht dat in de laatste jaren voor veldvervoer doot landbouwers gemaakt is in de Hoge Zeedijk tussen Dussen en Hank. Hierdoor is bereikt dat de Juffrouwweide en de Zijlmanspolder gedu rende de gehele periode van de watersnood niet is onder- gestroomd. Op Dinsdag konden de eerste maatregelen genomen worden voor herstel van de Peerenboomse-Dijk en de Buiten dijk te Hank. Dit werk is met voortvarendheid ter hand genomen, waarbij hulp is verleend door de technische dienst van de gemeente Veendam. In de eerste week is hiertoe ruim geprofiteerd van de hulp van militairen en vrijwilligers. Het betreft echter een zeer omvangrijk werk, hetwelk op andere basis diende te worden voortgezet. Op het eind der week heeft daarom het waterschap ,,De Zuid-Hollandse Polder" de werkzaamheden opgedragen aan enige aannemers en de Nederlandse Heide Maatschappij. In de week daarop waren de bedoelde dijken reeds provisorisch gedicht. De verdere afwerking was op 16 Maart nog gaande. De bevolking van Hank was in de vroege ochtenduren reeds niet meer te bereiken. Veelal hebben daar de bewoners hun buren, familie enz. spontaan gewaarschuwd. Georgani seerd kon dit vanuit Dussen, waar het gemeentehuis en het verdere bestuursapparaat aanwezig was, niet meer geschie den, door de snelheid waarmede te Hank de ramp om zich heen greep. Telefonisch contact was 's morgens niet meer mogelijk. Een poging om 's morgens te 6.45 uur Hank van Dussen uit via de openbare weg te bereiken, is mislukt. Te Hank heeft het water de mensen veelal verrast. Dikwijls werden de bewoners eerst wakker, toen het water al in huis stond. In de loop van Zondag en Maandag is de evacuatie van

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 12