9 Met de berging en afvoer van cadavers is direct begonnen. Terwijl de verschillende boerderijen nog in het water ston den zijn de cadavers door een speciale ploeg verwijderd, en naar de dijken gesleept, alwaar de auto's van Son ze konden bereiken. De afvoer was hier op 9 Februari nagenoeg vol tooid. DUSSEN. De waterkerende dijk voor deze gemeente is de Peeren- boomse-Dijk en verder de Buitendijk te Hank. Om 4 uur des nachts stond het water tot boven aan deze dijken en werden zij op enige plaatsen overspoeld. Om 6 uur waren er diverse doorbraken. Om ruim 7 uur was de gehele Zuid- Hollandse Polder d.w.z. het gedeelte dezer gemeente waar Hank gelegen is, overstroomd. Het water stond toen tot de Hoge Zeedijk te Dussen en verder langs de dijk waarover de provinciale weg in de richting Almkerk loopt (Kornse Dijk). Laatstgenoemde dijken zijn z.g. slaperdijken. Op diverse plaatsen, vooral ook onder de gemeente Almkerk bevinden zich er doorlaten in. In de loop van de Zondag is de Kornse Dijk zelfs op enige punten overspoeld. In overleg met de Provinciale Waterstaat en diverse waterschappen, is niet overgegaan tot het waterkerend maken van deze dijk. De vraag of zulks in kort bestek mogelijk en wenselijk was is negatief beantwoord. Het gevolg hiervan was dat de Zuid- Hollandse Polder vrij spoedig droog is gekomen, deze polder is n.l. hoger dan de binnenpolders in het Land van Altena en is voor wat bemaling en lozing betreft gunstiger gelegen. Bovendien kon het water zich in de breedte uitzetten. Aan de andere kant is het gevolg geweest, dat in de loop van de eerste week de lagere polders in het Land van Altena, waaronder voor zover Dussen betreft het Noordeveld en het Zuideveld, langzaam onder water zijn gekomen. Het was technisch onmogelijk gedurende Zondag en Maandag iets te ondernemen tot beteugeling van het water-

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 11