Pagina 2 van 2 De aard van mijn inzet is wat moeilijk te omschrijven, ik zal een poging wagen. Veelal naar gezinnen waar ziekte was, alles onder de modder zat, ouderen en/of kinderen wat op verhal laten komen en ook wel modder en slip weg sjouwen met emmers etc. Vanuit de Koebel werden we wel gebracht naar de omgeving waar je die dag moest zijn, dat liep echt heel goed vond ik. Ik was in die 6 weken, in Wissekerke-Serooskerke-Kerkwerve-Noordgouwe-Scharredijke en nog enkele dorpen. Ik begon met "het zit op mijn netvlies" maar dat komt mede door het geen heeft plaatsgevonden onder onze jongere groep in de Koebel. Het was Internationaal schreef ik al, er waren ook 2 broers uit Denemarken, tijdens mijn verblijf van 6 weken zijn de 2 broers verdronken bij reddingswerk. Dat was zo'n zware klap voor ons allemaal toen ons dat werd verteld. Nog zie ik de broers voor me, blonde jongens en bijzonder sympathiek tegen ons allemaal en ook in de gesprekken aan het eind van een vermoeiende dag als we aan het praten waren met elkaar. We zijn er dagen stil van geweest, een werd er weinig gesproken in de avond tot er een moment kwam dat we als vanzelf als maar moesten praten over de broers uit Denemarken. Dit was mijn verhaal en ik hoop dat u er iets mee kan doen. Het zou wel heel bijzonder zijn als ik bij de loting cq uitnoding in september 2003. Veel sterkte toegewenst met deze hele organisatie wat wel erg de moeite waard is. Vriendelijke groeten, G.E.Nieuwenhuizen-Kuus, Z-ó-UJ

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 2