U weet zeil' -wel wat dat is. Eigelijk een gewone hoge landweg en die heeft nu rechts al het water uit de heenvli et se polder en erover gaat al dat zware dreunende verkeer. Je'snapt eigenlijk niet, hoe het nog zo lang goed gaat. Als het verkeer toch had gezien en wat niet allemaal. Nu'is" het veel minder. Evacué,s komen niet meer langs. Wel vandaag ont zettend veel militaire wagensIk denk wel een-paar honderd. Het houdt niet op en allemaal begeleid door motnrrijders met die witte helmen. Het is sosm net weer die oorlogsdagen en al dat vliegen. Dat is trouwens ook vandaag en gisteren veel minder. Die vliegtuigen is anders voor dit iets ptachtigs, Dat droppen is schitterend en het is zo,n mcoi gezicht, zegt Jos. Ik heb er juist geen ergv in gehad. Ze hebben hier in Nieuwehhoorn alleen zandzakken gedropped, voedsel was er steeds voldoende en kwam op de normale weg via de Wieldijk. Als hij sou breken, gaat de andere kant verder onder, dus de olifant zelf en dan de gemeente Geervliet vooral. Die weg loopt voorbij die molen recht naar Geervliet. Wij hebben daar geen last van. Voor ons telt alleen het kanaal en daar vertrouwen we op het ogenblik wel op, zoniet op de oostkant, dan toch wel hopelijk op onze westkant". Jos is van de week met Blok met een amphibi©voertuig bij de jeep geweest. Ze konden hem niet vastmaken en trekken, wat ze gehoopt hadden. Afwachten dus. "Veel zal afhangen van het hoelang van alles, ook wat het verzilten betreft. De reserve band, hadde ruiten stuk geslagen en die hebben ze nu mee genomen, alsmede een partij grote sleutels voor landbouwwwrktuigën. De handschoenen en de briyél waren al wel weg gedreven. Het dak steekt af en toe net boven water uit. We hebben vorige week Zaterdag nog net plezier gehad van de auto, we zijn om half 6 nog even met de kinderen naar den Briel gereden, want se moesten alletwee schoenen hebben. Ik wist niet |joe ik er komen moest en Blok was weer de reddende engel, Terug gierde de orkaan al zo om de auto, dat het stuur met alletwee de handen stijfvast gehouden moest worden en je werd hele maal opzijgeduwd. We zagen nog"enkele mensen, die gewoon over de weg van de fietsen afgesleurd werden. Het was levensgevaarlijk. Zondagmor gen, toen die vluchtelingen de box kwamen lenen, kon ik met de bodem ni« bij Enop komen. Dat ding ving veel wind en ik lag steeds bij- Peters in de heg. Corrie Blok zag het en kwam te hulp en samen hebben we met veel moeite^ de bodem bij Enop gekregen, kunt u dus wel voorstellen, hoe het water te keer ging. Het is afschuwelijk, dat het nu weer zo koud is. Die duikers kunnen het haast niet harden. Ze gingen gisteren met de boot waar Jos ook inzat 13 koeien lossnijden en na 2 meesten ze al teru.? Ze konden niet verder en twee matrozen moesten elk een hand van hem on derhanden nemen. Het Rode Eruis is maar gul aan het uitdelen. Jos heeft gisteren en vandaag weer een pakje sigarettengekregen,- zonder banderolie Ook twee grote sinaasappelen en soep èa koffie is er de hele dag. Dan van de Holl. en dan weer van de Engelse Caöi. Brood kan hij ook krijgen maar hij" eet wel thuis, maar ik bedoel, ieder die er- is en meewerkt, kam krijgen. Br is wel veel en overvloedig hulp. Sr is altijd zo,n aas. sa ellende nodig om de mensen één te doen zijn. Toch nog gelukkig, dat het dan mogelijk is. Hans zijn verjaardag valt ook letterlijk in het water. We hebben hem al voorbereid dat U niet kan komen. Hij vraagt of U de drie boekjes van Tekko Taks op wil sturen. Hi-j heeft het maar over 3. Hebt U dat beloofd? De pyama was ik al een eind aan. De broek is klaar en het jasje al een heel eind. Er is nu verder niets meer van ge komen maar ik zal proberen hem van de week toch nog klaar te krijgen.Je raakt nu weer wat in je gewone doen en de radio heb ik vandaag niet an ders aan gehad dan voor de nieuwsdienst isa en vanavond de kerk. De dominee is nog ziek en ik weet niet wie de dienst geleid heeft. Ik kon niet weg met de kinderen. Ik wil Wouter nu niet bij de buurvrouw bren gen met die 9 man extra in huis, Het was verder anders hier gewone werk dag. Ieder doet maar zo veel mogelijk, dat alles aan kant is en we niet onverwachts voor verrassingen staan. Voor we naar bed gaan, nemen we s-avonds een warme cognac-groc. Goed. voor de kou en slaap je goed. Jos zal nu hopelijk ook niet zo laat thuis zijn. Hij moet die deksn naar de adressen brengen, waar dat detachement in de kost gaat Verder leven we allemaal zo gewoon mogelijk verder. De leveranciers komen gewoon aan de deur en we hebben van alles. Alleen vreselijk vies water. Het is wee: duinwater. We gebruiken zo weinig mogelijk en alles goed koken hoor, Hans gaat gewoon naar school, wat ook een hele rust is. Wouter is oer-

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 7