Ze hebben nog twee grote zoons, die varen beiden als maehinistEén is dan verloofd met Corrie en die andere zou eerstdaags gaan trouwen en had juist die weekmeubeltjes gekocht en die waren daar bij zijn ouders opge slagen en ook allemaal weg. Maar ze zijn uiteindelijk allemaal al zo dank baar, dat ze allemaal nog leven en bij elkaar zijn en nu lachen ze er maa: om, dat hij daar van onderen helemaal naakt over de weg'liep. Hij kon dat 7 jarige kind, zo uit haar bedje toch ook niet los laten in'het water om z,n broek op te hijsen. Nu schreef jij Hien, van die jas van je Vader. Nu zal ik die man nog eens goed gaan bekijken en desnoods eens met Mevr. Lemson er over praten en dan zijn die mensen misschien iets voor dienjas Hij zou er vast reuze blij mee zijn. Maar in mijn idee zal hij wat groter zijn dan je Vader, maar hij is ook mager, dus dat zou wel gaan. Als het iets voor, hem is, stuur ik van de week nog een briefkaartje. Dat zou reuze zij Plet is altijd veel fijner als je weet, dat het ook werkelijk* zo goed te recht komt. Ik hoorde dit alles pas gisterenavond van Mevr. Helmstri ja,di hier op visite kwam. Ze had hem een paar nieuwe wollen eigengebreide sok ken gebracht en hij was er zo gelukkig mee. Hij had natuurlijk ook al wel wat gekregen, maar van die fantasie sokken en dat soortmensen draagt al tijd stevige gebreide sakken. Ik zal ook nog eens de kast voor ze nakijke. Je moet maar steeds aan j"ezelf denken, als je er zo voor stond en wat zij we toch zelf gelukkig gespaard gebleven. We geven met de politie allemaa een dag salaris en dat kan bij elkaar ook een mooie som zijn. Voor zover we weten heeft nog niemand geweigerd, maar ik zou het zo leuk vinden er iets voor die mensen voor te kopen van ondergoed of zo. Maar we zullen het 'nu maar bij de grote hoop doen. We hebben Zaterdagavond niet naar de radio geluisterd. We hebben heerlijk zitten lezen elk aan een kant van de haard tot 12 uur toe. Maar nu zijn we weer benieuwd hoe de stand van de beurstkermomter vanavoncl zal zijn. Ik kijk naar buiten en zie Hans tussen in zitten in het kleine jeepie en heen en weer rijden naar de schuur bij Vijfvinkel, want alle landbouwwerktuigen worden nu weer terug gebracht. Het was ex1 ook allemaal uit voor de springvloed. Iedereen haast zich weer de boel in orde te brengen. Gisterenavond kwam M§vr.Helmstrija dus. Ik ha haar nog niet gezien sinds de ramp. Ze heeft geen ménsen in huis, maar krijgt ze van de week wel. Haar Vader komt met haar broer en zijn zoon. Ze-woonden in Stavenisse. De vrouw van die broer en een dochter van 24 ja - -zijn verdronken. Ook all het vee en de konijnen verdronken. Bat"is de enige naaste familie, maar al haar familie zit overal in het watergebied, zowel van haar als haar mans kant en ze kent verschillende tientallen men sen die verdronken zijn, heel goed en vannabij. Veel familie van familie en veel buren van familie. Hêt heeft haar dus wel heel erg aangegrepen. Het water kwam bij haar broer ook snachts en onverwachts. Hij is met de auto"gauw haar oude vader van 02 jaar weg gaan brengen en een dochter met twee héél kkxkleine kinderen en zijn vrouw en dochter zouden te voet er achter aan komen en zijn zeker vsxl de dijk gespeeld. Ze hebben ae niet 'meer gezien. Een zoon van 19 jaar is op een boomstam weggedreven en si no gered. Ze zijn naar Ierseke gebracht, maar moeten daar ook weg nu komen ze dus naar haar. Ze is maar vast gaan sokken breien en zo, want se heb ben natuurlijk ook niets. Ze ziet er zo tegen op. Ze zegt ook, je weet niet wat je zeggen moet en- die oude man zal zo overstuur zijn. Geen koeien en paarden te verzorgen, waar hij zich altijd nog mee bemoeide. Het lijkt me ook afschuwelijk en die mensen'zijn wel. allervreselijkst getroffen. Nu zitten daar drie mannen alleen, juist de tweevrouwen weg. Haar schoonzus was 55 jaar. Dan zijn die mensen bij Lemson toch eigenlijk nog zo geweldi gezegend, dat ze allemaal leven. Haar dochter in Maassluis, die met die machinist van de loodsboot getrouwd is, heeft ook een meter water gehad. Maar, verder alles goed. Ze heeft niet veel schade. De meubels waren alle maal goed eiken en zijn er goed onderuit gekomen. De haard was wat geroes en de vloerbedekkingen natuurlijk doorweekt maar die zijn mee aan boord en drogen in cle machinekamers. Ze hebben nog' gauw veel meubels boven ge kregen en liepen op) blote voeten en in hun nachtgoed maar door het water en hadden niets geen kou. Het is net of je dan niets voelt. Maar toen ze eenmaal weer boven waren, bevroren ze zowat en hex vloerkleed uit de voor >xa kamer ^hadden ze nog boven kunnen halen en dat hebben ze nog over hels" bed ii&lsgd voor de kou. Nadat amies veilig was en ze beneden niets meesjafeoa.— ash - - - 3 - Si

Watersnood documentatie 1953 - diversen | 1953 | | pagina 13